Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uwalone ładowanie lub bateria w LG B2050

30 Sie 2009 09:39 1670 2
  • Poziom 14  
    Witam. Dostałem wczoraj uszkodzoną LG B2050 "na części", lecz chciałbym ją jeszcze jakoś uratować. Koleś mówił mi, że telefon rozładowywał się nawet w ciągu 6 godzin, wymieniał w niej 2 razy baterię. Teraz gdy podłączam ładowarkę świeci na telefonie czerwona dioda przez 15 sekund, później wyskakuje na wyświetlaczu ŁADOWANIE na jakieś pół minuty i znów czerwona dioda i tak w kółko, bateria nie chce się ładować. Ładowarka podpinana oryginalna (sprawna) i z nokii (również sprawna) więc wykluczam uszkodzoną ładowarkę. Teraz nie wiem czy bateria jest OK, ponieważ nie mam skąd wziąść takiej samej a już 2 razy była jednak wymieniana (oryginalna). Zmierzyłem napięcia, na baterii są dwie masy (2x "-") i 2x "+". Na jednej masie (z brzegu) nie ma nic, po podłączeniu miernika na drugą masę i + (z brzegu) jest napięcie 3V, na drugim + nie ma nic. Rozebrałem telefon, wszystko przy gnieździe wygląda OK, lecz gniazdo SIM jest z dołu lekutko przytopione, lecz podczas tego felernego ładowania grzeje się tylko lekutko układ scalony po przeciwnej stronie, tam koło gniazda SIM jest wszystko w porządku, nic się nie grzeje. Chciałbym się dowiedzieć co jeszcze można sprawdzić, może ktoś wie jakie powinny być napięcia na baterii, jakie na stykach w telefonie podczas ładowania? I co może być uwalone. Może jest gdzieś zwarcie i tyle co się naładuje to zaraz się rozładuje??
    Jeśli trzeba będzie zrobię dokładne zdjęcia płytki i nagram filmik co się dzieje z tym telefonem.
  • Poziom 14  
    OK, sprawdziłem które to układy. Pod lupą widać, jakby jedna nóżka układu Q100 nie była dobrze przylutowana (za mało cyny), więc może to jest to. Muszę najpierw zdobyć taką malutką lutownicę. Popoprawiam delikatnie wszystkie luty, jeśli to nic nie da, to wymienić może chyba serwis, bo skąd wsiąść takie scalaki. Ale patrząc na cenę telefonu i takiej naprawy, to chyba nie ma sensu cokolwiek więcej z tym robić :)