Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP D2360 - po włączeniu dioda cały czas miga

30 Sie 2009 12:10 11098 9
  • Poziom 13  
    Witajcie przyjaciele. Chciałem sobie dziś wydrukować parę tekstów, a tu drukarka zrobiła mi achtung achtung... Mianowicie: gdy wcisnę guzik od włączania, to dioda cały czas miga i miga, a jak coś dodam do drukowania, to w managerze pokazuje ze jest jakiś dokument ale w zakładce 'stan' nic nie pisze, a powinno chociażby 'drukowanie'. No i powiedzcie mi, czy uporam się z tym czy lepiej po sąsiadach poszukać sprawnej drukarki?

Z góry dziękuję.
  • Spec od drukarek
    Przede wszystkim, dobrze byłoby umieścić ten temat w dziale o drukarkach. Jeżeli dioda cały czas mruga, to oznacza, że drukarka nie może osiągnąć gotowości (po osiągnięciu dioda świeci ciągle) - zwykle jest to związane z uszkodzonym, źle zamontowanym lub niełączącym (np. brudne styki) pojemnikiem z tuszem. W programie obsługującym drukarkę powinna być opcja, która wskaże rodzaj problemu.
  • Poziom 13  
    nie pomogło, program tez nic nie wykazuje..
  • Spec od drukarek
    Czy drukarka reaguje na otwarcie klapy, tj. karetka z tuszami wysuwa się na środek?
  • Poziom 20  
    W drukarce są tusze oryginalne, nowe zamienniki czy też regenerowane?
  • Poziom 9  
    Sprawdź czy nie jest ułamany element plastykowy.Położenie- z prawej strony patrząc od przodu drukarki, na końcu osi na której umieszczone są cztery rolki gumowe do transportu papieru. Element odpowiada za moment kiedy ma być pobrana kartka. Jeżeli będzie za późno łapnięta w pewnym momęcie (po chwyceniu) zatrzyma się i oczywiście komunikat zacięcia papieru i miganie diody.Dla orietacji do tego elementu jest podczepiona sprężynka równolegle do mechanizmu czyszczącego(karetki).
  • Poziom 13  
    tusze są nowe jeszcze. szuflada po otwarciu klapy przesuwa sie w pozycje normalną jak sie zawsze otwiera, jest ok.

@jotemser, spróbuje Twojej rady ;)

Dodano po 9 [minuty]:

wiec ten element nie jest ułamany, problem jest dalej nierozwiązany...
  • Poziom 20  
    Dalej nie odpowiedziałeś czy te nowe tusze są oryginalne.

Przypominam się z tym pytaniem gdyż w 90% to one powodują mruganie kontrolek.

Jeśli tusze są nieoryginalne lub zużyte to od nich należało by zacząć naprawę drukarki.
  • Poziom 13  
    kolorowy oryginał, czarny zamiennik
  • Poziom 10  
    Mam ten sam problem. Drukarka po wciśnięciu przycisku nie osiąga stanu gotowości, mruga cały czas kontrolka od zasilania. Wyświetla taki się komunikat:

Problem z kasetą drukującą
    Problem z kasetą drukującą
    Pojawił się problem dotyczący następującej kasety drukującej:
    Trójkolorowy
    Zapoznaj się z dokumentacją drukarki.

Po wyjęciu kartridża kolorowego światło na drukarce świeci ciągłym światłem ale nadal nie drukuje mimo, że zmieniłem w opcjach drukarki: TYLKO POJEMNIK Z CZARNYM TUSZEM"

Tusz kolorowy oryginał (od nowości). Bardzo mało drukowałem w kolorze, zawsze w czarnym.