Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak przywrócić usunięty sterownik klawiatury ekbfltr.sys

ciaglejade 30 Aug 2009 13:24 4235 4
    ciaglejade
    Level 10  
    Skasowałem 3 pliki EKBflrt.sys w 3-ch różnych lokalizacjach (kaspersky interpretował je jak keyloggera dlatego skasowałem). Były to chyba sterowniki do klawiatury (laptop) i teraz nie mogę wpisać nic z klawiatury, a mam hasło na profilu windowsa.
    Jak wejść na profil?

Hasło oczywiście znam.
    Po wejściu przywrócę z kosza te 3 pliki i wszystko powinno hulać.

Próbowałem naprawić Windowsa z płyty ale nie kumam konsoli odzyskiwania, a poza tym chce ode mnie hasła admina, a ja nawet takiego profilu nie mam ustawionego więc pojęcia nie mam co to za hasło.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    mat_ed
    Level 43  
    Quote:
    ...Próbowałem naprawić Windowsa z płyty ale nie kumam konsoli odzyskiwania, a poza tym chce ode mnie hasła admina, a ja nawet takiego profilu nie mam ustawionego więc pojęcia nie mam co to za hasło.

Próbowałeś wpisywać hasło, które miałeś założone na system? Pewnie o to hasło właśnie chodzi. Z konsoli możesz podmienić pliki, bardzo dobry opis konsoli odzyskiwania znajduje się tutaj -> http://www.searchengines.pl/Konsola-Odzyskiwania-w-2000-XP-2003-t14270.html
    ciaglejade
    Level 10  
    chodzi o to, że nie zakładałem żadnego profilu "admin". Mam jedno swoje konto i znam hasło do niego ale to hasło nie działa na konsolę. Poza tym pamiętam tylko jedną z 3-ch lokalizacji tego EKB więc przywróciłbym tylko jeden plik.

Istnieje jakiś inny sposób? np zmiana mojego hasła z poziomu BIOSU . W biosie klawiatura działa.
  • Helpful post
    jurek1980
    Level 26  
    Z poziomu biosu nic nie zrobisz. Możesz spróbować podpiąć klawiaturę pod USB i z niej komputer może działać. Jaki masz system win xp home czy professional. W home domyślnie hasło admina jest puste tzn logujesz się w konsoli tylko przez enter. W proffesional podczas instalacji systemu pyta o hasło i może wpisałeś coś czego nie pamiętasz ( Pewnie instalowałeś system jakiś czas temu). Istnieją bootowalne płyty z programami do zdejmowania haseł z windows oczywiście więcej informacji najszybciej znajdziesz w google. Jak nie będziesz miał już hasła i system zaloguje się automatycznie to chyba już klawiatura i mysz na USB będzie działać.
    ciaglejade
    Level 10  
    poszedł z klawiatury usb. Myślałem, że będzie korzystał z tych sterowników, które usunąłem więc nie zadziała ale zadziałał.

Nie ufajcie kasperskiemu. Identyfikuje sterownik klawiatury jako keyloggera.