Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes 124 200D szarpanie po zmianie biegu

LRY dar 30 Aug 2009 16:06 9014 7
    LRY dar
    Level 9  
    Mam mercedesa 124 2l D i mam problem.Chodzi o szarpanie które pojawia się po zmianie biegu i puszczeniu sprzęgła, na początku myślałem że to moja wina (nowy nabytek) ale ile można się przyzwyczajać do nowego samochodu. Proszę o rady!
    mortego
    Level 16  
    Witam!! Możesz mieć luzy na łączeniu szkrzyni biegów i wału napędowego lub wału z mostem na łącznikach gumowo metalowych najczęstrza przyczyna szarpania w mercedesie
    SlaweK
    Level 43  
    A do tego gumy na kołysce ... Na szczęście to popularne 200D więc nie będą drogie, ja do swojego 2,5D mam zawsze najdoższe. Wjedź na kanał i niech go obejrzy bystry mechanik w momencie jak próbujesz ruszać a wszystko się wyjaśni. Powolny ale oszczędny osiołek...;)

SławeK
    mercedesik
    Level 26  
    Dodam że mimo tego wszystkiego jeszcze jest technika jazdy "mecenasy" lubią tak szarpac np. jak dam swojego komuś to zawsze robi kaczki po zmianie biegów ale wyczaisz jak to się robi .
    Pozdrawiam i witam w gronie posiadaczy porządnych aut.
    PAWEL222227
    Level 16  
    A czy tam czasami niema koła dwumasowego? (pytanie do fahowców)
    _Damian_
    Level 21  
    Nie ma tam dwumasu. Co do "Kaczek" :) MIałem w201 czyli popularną "stodziewiędziesiątkę" z dwulitrowym dieslem i miałem dokładnie taki sam efekt :) Tzn na początku, potem nauczyłem się tym jeździć. Trzeba wolniej puszczać sprzęgło i ciut więcej gazu (cieżko to powiedzieć) ale bez problemu można nabrać wprawy
    MBbodo102
    Level 12  
    Zobacz czy na pompie nie masz takiego małego amortyzatorka ,na dźwigni gazu miedzy pompą a głowicą .
    On jest odpowiedzialny za liniowe przesuwanie tej dźwigni.Jeśli jest pusty to dźwignia przesuwa się tak jak pedał gazu =za szybko =za duża dawka paliwa = kangury przy ruszaniu .
    Mala rzecz a cieszy ...

Pozdro