Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz gitarowy - pytania początkującego

mlekopodnosem 30 Sie 2009 16:22 2425 2
  • #1 30 Sie 2009 16:22
    mlekopodnosem
    Poziom 2  

Witam,
    Jako, że dopiero zaczynam swoją przygodę z elektroniką mam dwa pytania;]
    Wiem, że mogą one wywołać uśmiech na waszych, ale jest bardzo początkujący :))
    Znalazłem sobie schemat w internecie schemat małego ampa gitarowego(dokładnie Ruby Amp)
    Analizowałem połączenia: http://www.generalguitargadgets.com/pdf/ggg_r...f?phpMyAdmin=4a28f86a515b7883e7bc35a68d4e7b6d
    Doszedłem do wniosku, żeby dodać przełącznik on/off. Poszperałem sobie w szpargałach i znalazłem taki cudo:
    Przy jednych ze styków są takie strzałeczki, które kierują się w dół.
    Wygląda mniej więcej tak. Mam teraz problem bo nie wiem jak go podłączyć;p.
    Z tego co się dowiedziałem to jest chyba przełącznik dwubiegunowy.
    Myślę że podłączyć go tak:
    Jeżeli błędnie myślę proszę mnie poprawić;]

Druga sprawa czy do podłączenia głośnika wystarczy przewód 0.5?

Z góry dziękuję za pomoc;]

0 2
  • #2 31 Sie 2009 04:42
    Dioda52
    Poziom 27  

Wylacznik wystarczy jak podlaczysz tylko po miedzy plusem bateri i kondensatorem. Nie trzeba przecinac polaczenia na minusie bateri. Wlanczajac w tym miejscu, gdzie podalem odlanczas calosc ukladu od poboru pradu. Nie wydaje mi sie ze jest to przelacznik dwubiegunowy, najlepszym rozwiazaniem jest zrobienien zdjecia lub pomiar omomierzem przelacznika. Moc jest bardzo mala tego wzmacniacza tak, ze przewod 0.5 bedzie w zupelnosci wystarczajacy.

0
  • #3 31 Sie 2009 10:57
    mlekopodnosem
    Poziom 2  

Zrobiłem pomiar, rezystor który jest w środku ma 470kom. Zdjęcie wyłącznika dodam trochę później.

Mógłbyś mi rozrysować te połączenie wyłącznika między kondensatorami(3 z 5 kondensatorów idzie do masy, czyli podłączam do masy?)? Bo trochę nie zrozumiałem. Byłbym bardzo wdzięczny.

0