Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana obiektywu lumix fx3->fx01

matat 30 Aug 2009 17:05 2109 2
    matat
    Level 10  
    Witam.

Mam uszkodzony obiektyw w moim panasonic lumix dmc-fx01.
    Mam możliwość przeszczepić sprawny obiektyw z aparatu panasonic lumix dmc-fx3.

Ze strony panasonica ze specyfikacji technicznej wnioskuję, że obiektywy z tych aparatów mają taką samą konstrukcję obiektywu: LEICA DC VARIO-ELMARIT, 7 elementów w 6 grupach, (4 asferyczne soczewki/4 asferyczne powierzchnie). Różnią się za to ogniskową. Czy jest to istotna przeszkodza w wymianie obiektywów dla tych dwóch aparatów?

Nie wiem, czy mogę zamieszczać linki do stron producentów, więc nie będę ich na razie wklejał, ale specyfikację łatwo wygooglować.

Prosiłbym o szybką informację, czy mogę bez przeszkód wymienić te obiektywy?
    ion-tichy
    Level 31  
    Spróbować zawsze można. No chyba, że wiąże się to ze sporym wydatkiem. Różnice nawet te drobne mogą spowodować że aparat nie będzie łapał ostrości w prawidłowy sposób. Dodatkowo dochodzą różnice innego przetwornika.
    Wiele zależy od tego co uszkodzone jest w wymienianym obiektywie. Jeśli elementy czysto mechaniczne można ew. pokusić się o ich podmianę z obiektywu sprawnego w przypadku gdy całość nie zadziała prawidłowo.
    matat
    Level 10  
    No niestety operacja sie nie udała. Jest małą różnica w wielkościach tych obiektywów. Zamykam temat