Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault laguna 2 1.9dci 120km bieże olej 0.5l- na 500 km

Dejbs 30 Aug 2009 19:22 19656 7
 • #1
  Dejbs
  Level 10  
  Witam od niedawna mam renault laguna ll 1.9dci. Ostatnio zaczeła mi brać olej jakies pół litra na 500 km i ciagle poci sie kolektor ssący. Czy to turbina zaczyna sie kończyc? Niedawno wyciagałem turbine,czysciłem kolektor ssący zawór egr-u. Wirnik turbiny nie miał dużego luzu. Czy pomimo to turbina może wyganiac tyle oleju:?:
 • #2
  Stanisław 1
  Level 16  
  Może w tym wypadku w układzie dolotowym za turbiną powinien być olej i przy wyższych obrotach silnika powinno dymić.
 • #3
  Przemo9826
  VIP Meritorious for electroda.pl
  A leżałeś pod samochodem? Demontowałeś osłonę pod silnikiem? Uszczelka miski? Uszczelniacze na wale? Sprawdzałeś intercooler czy nie ma w nim oleju?
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  Dejbs
  Level 10  
  Witam wycieków z silnika nie mam, wcześniej maiłem ale wszystko pousuwałem.Dymić dymi ale kiedy np. przy ruszaniu dobrze wcisnę pedał gazu to przez kilka sekund zadymi na czarno albo na postoju jak będę ja wkręcał na obroty,aż mam zderzak okopcony na czarno:D .W rurze do interkulera było wilgotno ale pamiętam że jak zaglądałem do turbiny to od strony filtra powierza na spodzie też był olej.Wyciągałem ja po to bo myślałem że mi padła turbina a to był zawór egr-u. Może wiecie czy tez będę miał gwarancje na turbinę jak sam wymienię wkład turbiny, czy lepiej zaprowadzić do warsztatu?
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  Dejbs
  Level 10  
  Witam pisze odnośnie mojego problemu z turbina regeneracja jej usuneła problem z braniem oleju i czarnym dymieniem. Sama regeneracja nie kosztowała mnie tyle ile myslałem bo tylko 700 zł. Jeszcze robocizna czyli czyszczenie interculera,kolektora ssącego kanałów dolotowych,miski olejowej i wymiana oleju z filtrem w silniku, łącznie 1200 zł. A myslałem że sama regeneracja turbiny będzie tyle kosztować.