Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elemis Ultra914 - odwrócone kolory

raduga 30 Aug 2009 20:18 1546 6
 • #1
  raduga
  Level 11  
  Witam
  Telewizor na STV2246H oraz ST92195C7B1. Czy może ktoś spotkał się z kolorami w negatywie? Pozostałe sprawy w porządku. Po zmniejszeniu nasycenia do zera uzyskuje się prawidłowy, czarno-biały obraz. Generator 4,43 MHz działa, SC generowany jest prawidłowo. Gdzie szukać przyczyny? Czy zmieniły się jakieś ustawienia czy niestety STV2246H do wymiany?
 • #2
  Top Serwis
  Level 24  
  Na początek wymień pamięć .
 • #3
  rob.plrtv
  Level 15  
  Sprawdz jeszcze pozystor pozdrawiam.
 • #4
  ciesla
  Level 24  
  Witam! Proszę sprawdzić elki po wtórnej stronie zasilacza i w okolicy dekodera PAL. Pozdrawiam!
 • #5
  raduga
  Level 11  
  1. Uszkodzony pozystor dawałby w miarę regularne przebarwienia, a tu kolory zmieniają się precyzyjnie ze zmianą treści wizyjnej.
  2. Wątpię aby jakiekolwiek elektrolity dawały taki efekt, ale na wszelkie zaś skorzystam z rady. Całe przetwarzanie sygnału zespolonego odbywa się wewnątrz STV.
  3. Czy zmiany opcji wywołują natychmiastową reakcję telewizora czy dopiero po ostatecznym zatwierdzeniu? Zmieniałem po kolei wszystkie ustawienia, kilka z nich co prawda powodowało natychmiastową reakcję ale nie musiało to być regułą. Korzystałem z opisów publikowanych na Elektrodzie.

  Efekt jest podobny do tego, który występował w starych dekoderach PAL lub transkoderach PAL/SECAM, gdzie występował trymerek do dostrajania kwarcu. Przy odstrojeniu w niewielkim zakresie pojawiały się kolory w negatywie (zmiana kwarcu nie daje efektu).
 • #6
  Bavido

  Level 24  
  Prawdopodobnie jest załączony system SECAM.
  Moderated By mirex:


  Proszę o uzasadnienie tej podpowiedzi! Dokładne.

 • #7
  Lucas
  Level 19  
  STV 2246 zastępowałem STV 2248 ( tańszy). Cała obróbka sygnału wizji odbywa się w tym scalaku .Może być tez sprawa któregoś ( trudno dokładnie określić którego) przywierającego częściowo kondensatora smd. Ale stawiałbym na STV