Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elemis Ultra914 - odwrócone kolory

raduga 30 Aug 2009 20:18 1546 6
  • #1
    raduga
    Level 11  
    Witam
    Telewizor na STV2246H oraz ST92195C7B1. Czy może ktoś spotkał się z kolorami w negatywie? Pozostałe sprawy w porządku. Po zmniejszeniu nasycenia do zera uzyskuje się prawidłowy, czarno-biały obraz. Generator 4,43 MHz działa, SC generowany jest prawidłowo. Gdzie szukać przyczyny? Czy zmieniły się jakieś ustawienia czy niestety STV2246H do wymiany?
  • #2
    Top Serwis
    Level 24  
    Na początek wymień pamięć .
  • #3
    rob.plrtv
    Level 15  
    Sprawdz jeszcze pozystor pozdrawiam.
  • #4
    ciesla
    Level 24  
    Witam! Proszę sprawdzić elki po wtórnej stronie zasilacza i w okolicy dekodera PAL. Pozdrawiam!
  • #5
    raduga
    Level 11  
    1. Uszkodzony pozystor dawałby w miarę regularne przebarwienia, a tu kolory zmieniają się precyzyjnie ze zmianą treści wizyjnej.
    2. Wątpię aby jakiekolwiek elektrolity dawały taki efekt, ale na wszelkie zaś skorzystam z rady. Całe przetwarzanie sygnału zespolonego odbywa się wewnątrz STV.
    3. Czy zmiany opcji wywołują natychmiastową reakcję telewizora czy dopiero po ostatecznym zatwierdzeniu? Zmieniałem po kolei wszystkie ustawienia, kilka z nich co prawda powodowało natychmiastową reakcję ale nie musiało to być regułą. Korzystałem z opisów publikowanych na Elektrodzie.

    Efekt jest podobny do tego, który występował w starych dekoderach PAL lub transkoderach PAL/SECAM, gdzie występował trymerek do dostrajania kwarcu. Przy odstrojeniu w niewielkim zakresie pojawiały się kolory w negatywie (zmiana kwarcu nie daje efektu).
  • #6
    Bavido

    Level 24  
    Prawdopodobnie jest załączony system SECAM.
    Moderated By mirex:


    Proszę o uzasadnienie tej podpowiedzi! Dokładne.

  • #7
    Lucas
    Level 19  
    STV 2246 zastępowałem STV 2248 ( tańszy). Cała obróbka sygnału wizji odbywa się w tym scalaku .Może być tez sprawa któregoś ( trudno dokładnie określić którego) przywierającego częściowo kondensatora smd. Ale stawiałbym na STV