Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ABIT Nf7s V2.0 czy obsłuży 1GB pamięci RAM?

30 Sie 2009 21:24 3270 12
  • Poziom 16  
    Pytanie jak w temacie.
    Mam kość A-Data i Abit jej nie widzi.
    Sprawdzałem kość na nowszych platformach i jest sprawna.
    Jest szansa na uruchomienie jej pod NF7?
  • Poziom 12  
    Link

Zobacz tutaj. Jaka jest dokładnie ta pamięć?
  • Admin grupy komputery
    Jaka to dokładnie kość RAM - symbol .

Abit NF7S2
    * Three 184-pin DIMM sockets
    * Supports 2 DIMM Un-buffered DDR 400 (Max. 2 GB)
    * Supports 3 DIMM Un-buffered DDR 333 (Max. 3 GB)
  • Poziom 16  
    Wg instrukcji producenta, płyta powinna obsługiwać moduły 1 GB.

Kość pamięci ma symbol:
    DDR 128X4 PC400 1 GAUM4107

na kostkach pamięci jest napis AUM

EDIT
    Dodam, że bez względu na to, czy do płyty włożę samą kość, czy dołożę coś jeszcze, komputer nie rozpoznaje modułu 1 GB.
  • Poziom 12  
    Zmieniałeś w biosie ustawienia pamięci? Jeśli nie zależy Ci na ustawieniach biosu to go zresetuj. Płyta uruchamia się nie rozpoznając pamięci (chodzi mi o sytuacje z tylko jedną kostką 1GB)? Wyświetla bios? Dziwne.
  • Poziom 16  
    JAk pisałem poprzednio, próbowałem uruchamiać komputer we wszystkich kombinacjach z modułami, które mam od początku platformy, czyli Kingmax 2x256 DDR400. Wkładałem 3, 2 i jedną kość.
    Jeżeli oprócz tej gigowej kości w komputerze była jakaś Kingmaxa, komputer widział tylko 256 lub 512 MB RAM. 1 GB jest w ogóle niewykrywana.
    Płyta wydaje sygnał dźwiękowy o braku pamięci (bo gdy uruchamiam płytę bez kości, modulacja jest taka sama).

Komputer w ogóle nie wchodzi do BIOSu, gdy na pokładzie jest 1 GB; nawet monitora nie uruchomi. Tylko wetylatory i pisk ...

Dodatkowo kilka razy resetowałem BIOS - bez skutku.
  • Poziom 16  
    To jaki mam wgrać BIOS, skoro mam ten z ID:27?
    W wersji 26, dodano obsługę Sempronów, a ja właśnie taki procesor mam.
  • Poziom 16  
    Najnowszy właśnie jest wgrany.
    Pozostaja mi jakieś modowane (Merlin??), ale tego to ja raczej nie chcę testować.

• Poziom 43  
    SACZI - a może podaj oznaczenia tej kości? Bo tak to możemy gdybać do imentu.
  • Poziom 14  
    Witam.
    Płyty ABIT Nf7s V2.0 sa super sam taką "ujeżdżałem", ale i wredne.
    Tzn. pamięć może być dobra i super jakości a działać nie będzie bo ..... nie i już.
    Te płyty tak miały, wymiana biosu nic nie dawała.
    Ja znalazłem w archiwach na stronie producenta reference RAM. I po problemie a podkręcanie to była bajka. Bartom 2500 na 3300 stabilnie działał na fsb 400 i w stresie temperatura 45 st.
    Inne kości, a było ich masę to czyste totoloto, 50% szans i o podkręcaniu też zapomnij.

A kości RAM 1 GB obsługuje spoko.