Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher 5.20 zbyt czesto wyłącza się

lzp 30 Sie 2009 21:43 4939 3
  • #1 30 Sie 2009 21:43
    lzp
    Poziom 9  

Witam!!!

Mam problem z myjka jak w tytule. Tydzień trmu przywiozłem ją z serwisu gdzie była zakuwana końcówka na wężu wysokociśnieniowym. Obecnie włączyłem i jest tak:
    - chodzi ok. 10 min i sam się wyłącza następnie załącza się znów po ok. 0.5 min.
    - znów chodzi przez 5 min. wyłącza i włącza po minucie
    - chodzi 3 min. a włącza znów po 1,5 min.
    Podejrzewam, że to może przegrzewanie, ale jaki jest powód? Wcześniej tego nie było/ A może inny powód?

0 3
  • #2 15 Wrz 2009 22:23
    rafal_740129
    Poziom 10  

Witam! Wiekszość silników elektrycznych w Karcherach ma wyłącznik termiczny zabezpieczający przed przegrzaniem silnika, i to on właśnie zadziałał. Sprawdz, czy dysze lancy nie są zbyt małej średnicy, lub czy nie zostały zanieczyszczone, bo wtedy pompa ma dużo wieksze obciążenie niż znamionowe, i silnik się przegrzewa. Może w serwisie zamienili Ci lance hmm, przypadkiem:) spróbuj na lancach przystosowanych do ciśnienia 140-160 bar, powinno pomóc.

0
  • #3 18 Wrz 2009 11:24
    jacek4
    Poziom 10  

Witam,
    Jeśli wcześniej nie było tego problemu, to podejrzewam że końcówka, która była zakuwana, została za mocno zaciśnięta. Następna usterka to może być uszkodzony lub zacinający się tłoczek wyłącznika ciśnieniowego, który jest pod całą obudową włącznika. Myjki tego typu z tego co wiem nie posiadają wyłącznika termicznego.

0
  • #4 01 Lis 2009 11:20
    pablo_k
    Poziom 12  

Zgadzam się, nie posiadają one zabezpieczenia termicznego. Przyczyną może być łożysko na wentylatorze, albo zawór nadmiarowy. można też sprawdzić drożność dyszy i samego przewody tam gdzie to łączyli.

0