Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karcher 5.20 zbyt czesto wyłącza się

lzp 30 Aug 2009 21:43 7615 3
 • #1
  lzp
  Level 10  
  Witam!!!

  Mam problem z myjka jak w tytule. Tydzień trmu przywiozłem ją z serwisu gdzie była zakuwana końcówka na wężu wysokociśnieniowym. Obecnie włączyłem i jest tak:
  - chodzi ok. 10 min i sam się wyłącza następnie załącza się znów po ok. 0.5 min.
  - znów chodzi przez 5 min. wyłącza i włącza po minucie
  - chodzi 3 min. a włącza znów po 1,5 min.
  Podejrzewam, że to może przegrzewanie, ale jaki jest powód? Wcześniej tego nie było/ A może inny powód?
 • #2
  rafal_740129
  Level 11  
  Witam! Wiekszość silników elektrycznych w Karcherach ma wyłącznik termiczny zabezpieczający przed przegrzaniem silnika, i to on właśnie zadziałał. Sprawdz, czy dysze lancy nie są zbyt małej średnicy, lub czy nie zostały zanieczyszczone, bo wtedy pompa ma dużo wieksze obciążenie niż znamionowe, i silnik się przegrzewa. Może w serwisie zamienili Ci lance hmm, przypadkiem:) spróbuj na lancach przystosowanych do ciśnienia 140-160 bar, powinno pomóc.
 • #3
  jacek4
  Level 11  
  Witam,
  Jeśli wcześniej nie było tego problemu, to podejrzewam że końcówka, która była zakuwana, została za mocno zaciśnięta. Następna usterka to może być uszkodzony lub zacinający się tłoczek wyłącznika ciśnieniowego, który jest pod całą obudową włącznika. Myjki tego typu z tego co wiem nie posiadają wyłącznika termicznego.
 • #4
  pablo_k
  Level 12  
  Zgadzam się, nie posiadają one zabezpieczenia termicznego. Przyczyną może być łożysko na wentylatorze, albo zawór nadmiarowy. można też sprawdzić drożność dyszy i samego przewody tam gdzie to łączyli.