Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mocny telefon bezprzewodowy (stacjonarny)

30 Sie 2009 22:18 6023 10
 • Poziom 2  
  Mam podobne pytanie, a nie chce zakładać nowego tematu.
  Również będę wdzięczny za jakąś odpowiedź.
 • Poziom 39  
  Były kiedyś w sprzedaży aparaty Panasonica " z klapką" które przy zewnętrznej antenie bazy działały na ponad 1 km. Taki mieliśmy zastosowany Swarzędzkim ETC i sięgał z biura na rynek.( po drodze drzewa, domy, zakłady przemysłowe) Nie pamiętam symbolu ale był to chyba Kx-t 9000.
  Pozdr.J.
 • Poziom 9  
  Nie znalazłem sklepu gdzie mógłbym kupić ten telefon...

  Ta zewnętrzna antena to była dokupywana osobno, tak?


  Dostałem jeszcze info, że w Erze mają w ofercie telefony stacjonarne o zasięgu własnie 500m :) Jeszcze to obadam, choć to bardziej ostateczność.
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Tych aparatów musisz szukać na aukcjach, już ich nie produkują ( i nie sprzedają bo mialy... za duży zasięg.:D -pewnie chodziło o moc i pasmo w którym pracują.) antenę kupawało się osobno.
  A ten z ery - co Ci po jednym ? Musiałbyś mieć dwa....
  Pozdr.J.
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  dosyć drogi sprzęt
  szukaj np takiego hasła:

  SENAO SN-1258


  PZDR
 • Poziom 37  
  I czytaj w internecie co grozi za ich używanie bo były już niezłe "wpadki".
 • Pomocny post
  Poziom 11  
  Jak chcesz to instalować gdzieś na wsi to możesz szukać SANEO. W mieście odradzam bo od razu Cię namierzą i jest z tego więcej kłopotu niż zysku. Dlatego wszyscy to sprzedają jako usługę i w razie czego to nie od nich był sprzęt, oni tylko instalowali. Tak że z bezprzewodowych to zostaje tylko dect, jak ci się uda znaleść taki do którego można podłączyć antenę zewnętrzną to 500 m pociągnie ale na zwykłej antence w telefonie to na pewno nie.
  Inne rozwiązanie to zestawienie łącza WIFI na zewnętrznych antenach kierunkowych i użycie np. bramek Linksys PAP2 i SAP3102, da się je tak skonfigurować by działały po IP peer to peer.
 • Poziom 9  
  No właśnie to będzie w mieście, na dodatek do Policji rzut kamieniem :P :D

  Anteny zewnętrzne to te z 1mojego postu, tak?
  Będą działać o ile się je jakoś podłączy do telefonu?

  Tu głównie chodzi o telefon jak i o fax. W jednym budynku bylby nadawany sygnał od tp i leciał do drugiego. Tylko dlatego tak, że tp nie może podłączyć telefonu pod ten drugi budynek, więc zostaje w 1szym.
  WIFI to raczej ostateczność, ale jak nic się nie poradzi to jedyna opcja chyba...
 • Poziom 16  
  Witam.
  Montowałem coś w rodzaju repeatera dla DECT Panasonic ale to raczej poszerzenie niż przedłużenie obszaru.
  Musiałby być wstawiony na środku pomiędzy lokalizacjami.
 • Pomocny post
  Poziom 11  
  Odpowiedź jest prosta. Potrzebne ci rozwiązanie oparte na IP i tu masz do wyboru IP-DECT np. firmy Ascom lub po WiFi , jeden u siebie drugi w tamtej oddalonej lokalizacji. Do tego jedna centrlaka ( jakaś tania ) ip może być darmowy asterisc ( instalowany na laptopie ) i jeden telefon i75 pozwoli na prace w środowisku WiFi . Co do Senao to są zakazane w całej europie ze względu na zakłucanie częśtotliwości zastrzeżonych : Policja , pogotowie straż itp. . Więc wykryją cię raz dwa a potem to już oj zapłacisz zapłacisz. Więc poszukaj na www.ascomwireless.pl jeśli szukasz czegoś profesonalnego.