Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik krokowy-Mondeo 1998r., 2.0l,benzyna+gaz

kufel4 30 Sie 2009 22:22 3532 6
  • #1 30 Sie 2009 22:22
    kufel4
    Poziom 8  

Witam i proszę o pomoc
    Czy opóżniona reakcja silnika na pedał gazu (bieg jałowy i jazda) i "mulenie" przy ruszaniu może być spowodowane nieprawidłową pracą silnika krokowego?
    Chodzi o to że wszystko inne już wykluczyłem, tak mi się przynajmniej wydaje, kilku mechanikom zresztą również a wiem napewno że z silnikiem krokowym jest coś nie tak bo czasami falują mu obroty na biegu jałowym i podczas jazdy gdy zdejmę nogę z gazu to autko zwalniajac szarpie. To samo jest na gazie i benzynie. Czy innymi objawami uszkodzenia silnika krokowego mogą być te opisane przezemnie powyżej?

0 6
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 31 Sie 2009 08:19
    emeryt2
    Poziom 42  

Jak znajdziesz silnik krokowy , to wymieniaj.
    Podaj typ silnika. Sprawdz MAP sensor , a szczególnie przewody podciśnienia.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 31 Sie 2009 12:47
    kufel4
    Poziom 8  

Auto stało chyba juz u 5 mechaników, robione były 4 diagnostyki komputerowe i nic. Silnik to Zetec, 2 litry,benzyna+gaz.

Dodano po 2 [godziny] 30 [minuty]:

trójnik sprawdzilem,przewody również,wydaje się ok.

0
  • #4 31 Sie 2009 21:09
    Bart-06
    Poziom 18  

Może przepływomierz zabrudzony. Kiedyś w moim fordzie mkI jak się ruszało to szarpał ,był zamulony i czasami gasnął przy ruszaniu. Przemycie spirytusem pomogło.

0
  • #5 04 Wrz 2009 10:39
    kufel4
    Poziom 8  

Przepływomierz był czyszczony, dodatkowo podmieniałem z innego forda i żadnej różnicy.Cewka sprawdzana przez podmiankę i nic.Kable WN wymienione, świece wymienione, sonda sprawdzona,katalizator sprawdzony,szczelność przewodów podcisnienia sprawdzona, a autko dalej muli,przy gwałtownym wciśnięciu gazu jest "dziura" w przyspieszeniu.Jeździ jakby miał 70 koni a ma 131.Dzisiaj oddałem do mechanika żeby zerknął na silnik krokowy, oby to było to.

-1
  • #6 27 Wrz 2009 20:36
    Radek1993
    Poziom 9  

sprawdziłeś pompę paliwa?

0
  • #7 27 Wrz 2009 22:07
    BRYS_
    Poziom 22  

Ostatnio robiłem Mondeo 1.8 16v z podobnymi objawami:Wymieniłem połowę samochodu i chyba wszystkie czujniki(akurat miałem sprawne mondeo pod ręką) i dalej nic.Samochód żabkował w obrębie 2,5-3,0 tyś.obrotów a i z wolnymi miał spore kłopoty.
    Okazało się że wystarczyło oczyścić z drobnych metalowych opiłków czujnik położenia wałka rozrządu i samochód nagle dostał werwy.
    Zdejmij pokrywę zaworów a będziesz miał odrazu dostęp do czujnika by go oczyścić.

(Mówię o silniku 1,8 z białymi pokrywami zaworów.Nie pamiętam jak to wygląda w "czarnych Zetec-ach".)

0