Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara Picasso 2000r

marcin041 30 Aug 2009 22:23 5120 3
 • #1
  marcin041
  Level 2  
  Problem polega na ginięciu kierunkowskazów w okresie gdy na zewnątrz są wysokie temperatury Citroen Xsara Picasso 2000r, podczas jazdy w nocy wszystko ok. Drugi problem że wszystkie elementy elektryki - podnoszenie szyb, wycieraczki, kierunkowskazy działaja dopiero przy uruchmionym silniku.
 • #2
  kybernetes
  Level 39  
  Sprawdz bezpiecznik F27 na skrzynce po stronie kierowcy, po przekreceniu kluczyka powinno sie na nim pojawiac napiecie (+akcesoria). Spalony wymienic a gdyby nie pomoglo to skontrolowac czy sie nie spalil ponownie. Jesli jest sprawny (wyjac i sprawdzic) a napiecie sie nie pojawia - sprawdzic czy takowe napiecie pojawia sie na obu grubych przewodach dwupinowej czarnej kostki z czerwona zasuwka, wpietej z przodu w skrzynke bezpiecznikow (te przewody biegna ze stacyjki, jeden to "plus po zaplonie" dlugi "plus akcesoriow"). Jesli i tam pradu nie ma - uszkodzona jest stacyjka.

  Pozdrawiam
 • #3
  mczapski
  Level 39  
  Jeśli chodzi o pierwsze pytanie to chyba podejrzewałbym przełącznik. Czyli zużywa się. A w drugim przypadku to chyba chodzi o tryb ekonomiczny, kiedy to z premedytacją odcinane są zasilania większości instalacji po uśpieniu, czyli ok 20 min od zatrzymania silnika. Nie ma jasności w pytaniu, o jakie okoliczności chodzi.
 • #4
  marcin041
  Level 2  
  Przełącznik jest ok, był sprawdzany, problem leży ponoć w module BSI, tylko nie wiadomo z której strony się do niego zabrać