Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alan 199A + Midland ML-145 jak wzmocnic?

mikus25846 30 Sie 2009 22:41 3022 5
  • #1 30 Sie 2009 22:41
    mikus25846
    Poziom 7  

Witam posiadam Alan 199A + Midland ML-145 i chciał bym wzmocnić ten zestaw jakimś wzmacniaczem lub mikrofonem z echem i wzmocnieniem co lepiej wybrać i jaki model pozdrawiam

• #2 31 Sie 2009 11:49
    stemar28
    Poziom 17  

Najlepiej zmień radio,antenka niezła ale radio..............:( wtedy poprawi się zasieg odbioru i nadawania. Można stosować mikrofony z echem i wzmocnieniem bedziesz lepiej słyszalny ale nadal radyjko jest słabe.

• #3 31 Sie 2009 18:10
    danieldaniel47
    Poziom 12  

Witam.

Wzmacniacza nie polecam bo łamiesz prawo.

Lepiej zadbaj o dobre dostrojenie anteny i ładne brzmienie modulacji.
    Jaki mikrofon? Mikrofonów jest wiele, ja kiedyś używałem MN452 działał
    przyzwoicie.

• #4 31 Sie 2009 18:58
    robson42
    Poziom 18  

; Można stosować mikrofony z echem i wzmocnieniem bedziesz lepiej słyszalny: -Witaj, odradzam całkowicie używanie echa w modulacji AM ,niedoświadczonemu operatorowi(przepraszam, ale mówię ogólnie) pogorszy jakość korespondencji.Niektórzy stosują delikatny pogłos w modulacji SSB i nie powiem, że całkiem przyzwoicie to wygląda , ale przy takim nadawaniu potrzeba się kontrolować na monitorze.

• #5 31 Sie 2009 20:18
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

stemar28 napisał:
    Najlepiej zmień radio,antenka niezła ale radio..............:( wtedy poprawi się zasieg odbioru i nadawania.

Za zmianą radia oczywiście "TAK" , ale pisanie, że : wtedy poprawi się zasięg odbioru i nadawania : to chyba przesada.
    Czy 3W do 4W mocy nadajnika z jednego radia zwiększy "zasięg" w nadawaniu z innego 3W do 4W. :!:
    Myślę, że muszę przypomnieć o regulaminie pkt. 12 , elektrody.
    A pokazujesz userom , że jesteś - serwis elektroniczny specjalizacja cb-radia - i jak pamiętam posiadasz bardzo mądre wpisy i tzw. "intuicyjne".
    Za co Ci chwała. :D

Cytat:
    Można stosować mikrofony z echem i wzmocnieniem bedziesz lepiej słyszalny ale nadal radyjko jest słabe.

Tu popieram kolegę w 100% . :D

Pozdrawiam.

• #6 01 Wrz 2009 08:26
    stemar28
    Poziom 17  

Mnie chodziło o to,że sqelsch w 199 zaciąga daleko często na godzinie 13-14 i jak się wytniesz z szumów to zasięgu zostaje niewiele. w lepszych radiach sqelsch wycina nisko i zasieg wmiare czystego odbioru jest większy. Z "nadawaniem " przesadziłem tak to jest jak się pisze w pracy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME