Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

at 9100 prawy kanał charczy

dawidbergandy 05 Gru 2009 14:01 3670 44
    Dr.Zepsuj
    Poziom 20  
    Wydaje mi się że na początek powinieneś sprawdzić dlaczego ten wzmacniacz Ci pada. Sprawdź przewody połączeniowe do kolumn na przetarcia i zwarcia. Kolumny jakie masz? Miałem identyczny przypadek z tym samym wzmacniaczem, winowajca okazał się przewód głośnikowy, a dokładnie klient zrobił odgałęzienie do kolorofonu i źle zaizolował. Oczywiście wina spadła na mnie... Wymieniony at9100 jest łatwym sprzętem do naprawy i nie powinien serwis mieć z tym problemu.
  • TermopastyTermopasty
    dawidbergandy
    Poziom 10  
    Przewody wymieniłem na nowe serwis ja wiem że nie będzie miał z tym problemu ale serwis za tą naprawę weźmie jakieś 80 zł a nie mam teraz tyle kasy więc chce we własnym zakresie usunąć usterkę i nie wiem które tranzystory (rezystory)są odpowiedzialne za lewy kanał a dokładniej lewą końcówkę mocy
  • TermopastyTermopasty
    turboadi7749
    Poziom 15  
    Sprawdź czy w wyjściu na lewy głośnik nie masz napięcia stałego, jak to zrobić, otóż bierzesz miernik, ustawiasz go na VDC (prąd stały) i elektrody miernika przykładasz do wyjścia na lewy głośnik.
    dawidbergandy
    Poziom 10  
    Aha ale mam mieć włączony wzmacniacz do prądu ? i czy te elektrody miernika mam włożyć tam gdzie podłączam lewy głośnik w wzmacniaczu ?
    turboadi7749
    Poziom 15  
    Włączasz wzmacniacz do prądu i na guziku, nie podpinasz sygnału, a głośność ustawiasz na 0 i elektrody miernika wkładasz w wyjście na lewy głośnik ustaw sobie na mierniku zeby ci pokazywał tam do ok. 200V(stałego) DC

Dodano po 15 [sekundy]:

I napisz co wyskakuje na mierniku
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra
    No i choćby miał stałe nap. i co z tym zrobi? Nic.
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra
    Wszelkie okresowe trzeszczenie, buczenie, trzaski itp. powoduje para różnicowa na wejściu końcówki. Więc ściągnij schemat, poszukaj dwóch tranzystorów BC307 (T201, T202) i wymień. Możesz je zastąpić BC557, BC327, BC308 i podobne o przewodności pnp.
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra
    Powinno ale nie musi. Na pewno nie zaszkodzi... Problem może okazać się jeszcze z czymś innym.
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra
    Wreszcie żeś to zmęczył... Tylko miałeś oby dwa wymienić a nie jeden bo za chwilę problem może wrócić.
    dawidbergandy
    Poziom 10  
    wymieniłem t101 i t102

Dodano po 3 [minuty]:

ale jest teraz iny problem bo po chwili prawy kanał gra ciszej i jak wzmacniacz wyłączę i włączę to jest dobrze i tak w kółko

Dodano po 9 [minuty]:

wzmacniacz został wyłączony i włączony i prawy kanał gra jak należy