Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Help jaki wzmacniacz pod EL Comp 6 do max 300zł

31 Sie 2009 00:11 2847 21
  • Poziom 9  
    Siema wszystkim.
    Potrzebuję porady jaki wzmacniacz zakupić pod głośniki u-dimension EL Comp 6 zamontowane na przodzie w wygłuszonych drzwiach, radio pod jakim gra to Alpine CDE-9881RB. Z góry zaznaczam że to ma być wzmacniacz do 300zł max może być używka i nie przewiduję rozbudowy systemu o suba lub inny sprzęt.
    Z góry dziekuję :)
  • Poziom 28  
    ALPINE 3553 (numer 726961797)
    ALPINE V-12 MFV-F400 (numer 720830933)
    Kenwood ps300t (numer 728691516)

I warto tez sie rozejzec nad starymi sony XM
  • Poziom 23  
    Używki Kenwood, Alpine, Axton, Xetec, Rodek itd. Dobierz model odpowiedni mocowo.
    pzdr
  • Poziom 28  
    VVisnia napisał:
    Używki Kenwood, Alpine, Axton, Xetec, Rodek itd. Dobierz model odpowiedni mocowo.
    pzdr

Dokładnie :D
  • Poziom 9  
    Dzięki za zainteresowanie tematem :)
    Mam już przynajmniej jakiś odnośnik czego szukać bo jak zobaczyłem co za wybór na allegro to trochę mina mi zrzedła, i nie czaje czemu tyle ludzi kupuje jakiegoś Voice Krafta :P Jak znajde coś ciekawego i kupie dam znać jak gra :)

Dodano po 45 [minuty]:

zobaczcie takie cos czy warto numer 726751335 allegro
  • Poziom 23  
    Ogólnie warto, ale czy aby nie za mocny ten wzmacniacz do Twojego zestawu? Wzmacniacz ma od 100 - 160 W, zależnie od napięcia, więc pewnie ze 130-140 osiągniesz. Wg mnie to już za dużo, zbyt łatwo o puszczenie głośników w kosmos.

Następnym razem jak podajesz numer aukcji, to podaj również nazwę przedmiotu bo numer za kilka tygodni będzie nieaktualny.

pzdr

Edit:
    lepiej już Alpine 3553, tam jest mniej W. Choć wciąż trochę przydużo.
  • Poziom 9  
    VVisnia tez doszedlem do takiego wniosku, a do tego doszła jeszcze jedna kwestia a mianowicie gabaryty :) Bede szukal jakiegoś mniejszego wzmaka żeby pod siedzenie sie zmieścił także V12 i tak odpada. Jakies dodatkowe propozycje??

Dodano po 20 [minuty]:

a co sądzicie o KENWOOD KAC-5203 nr aukcji 725075956 czy to coś warte bo fajny mały :) i trochę laiczne pytanie ale jak dokładnie jest z tą mocą?? Czyli ile powinien mieć wzmacniacz pod te moje głośniki bo nie wiedziałem że może być tez za mocny zasilacz i coś zrobić głośnikom.
  • Poziom 28  
    Ten kenwood odpada :D szukaj starych wzmacniaczy
    Tak jak Ci podałem np PS 300 to jeszcze stare dobre piece made in Japan albo tak jak ja mam swoja PS'ke made in Mexico :D

Dodano po 19 [minuty]:

Kenwood KAC-PS100 150W RMS (numer 721074643) jak ma byc mały
  • Poziom 9  
    Czyli te nowe kenwoody troche lipą śmierdzą rozumiem :) Dzieki za info, ten KAC-PS100 prawie mnie rpzekonuje tylko jest duzy :(
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    720100814

Jak go nie zmieścisz pod siedzeniem to... zmień samochód.
    P.S. Wzmacniaczyk miodzio dla głosników systemowych, na suba sie nie sprawdzi testowane.
  • Poziom 9  
    A co mozecie mi powiedziec o tym nr 726063982 PHONOCAR PH 4300 bo nie umiem znalezc zadnych recenzji na ten temat a slyszalem dobre opinie o Phonocar...
    Sora że tak męcze ale lubię temat do końca wymęczyć :)
  • Poziom 23  
    Bierz tego Helixa co wskazał Sylwek. Innych już nie szukaj bo Helixowi nie dorosną do pięt.
  • Poziom 9  
    Z tym Helixem dobrze wiem że będzie bajka, ale obawiam się reakcji żony na cene, a te 200zł brzmi lepiej (poza tym jeszcze kable trzeba kupic) przez to właśnie zagaduje o tego PHONOCARa PH 4300, a jak nie ma sensu to chyba wezme Kenwooda ps300t.
  • Poziom 9  
    Szczerze ten DRAGSTER z aukcji 721047654 przekonuje mnie wszystkim :) nawet bardziej niz Kenwood. A powiedzcie mi co to za ustawienia sa na nim i jakie pod siebie powienienem ustawic (frequencies i high low), i nastepne pytanie czy podlaczyc za glosnikami zwrotnice z zestawu i potem do wzmacniacza czy jak??
  • Poziom 34  
    matlok napisał:
    podlaczyc za glosnikami zwrotnice z zestawu i potem do wzmacniacza
    Dokładnie tak..
    Dragster przemówił zapewne pod względem ceny...
    Niemniej za te pieniądze warto, to dobry sprzęt.
  • Poziom 9  
    Cena mnie faktycznie przekonała :)
    Ale nie ukrywam że nie planowałem w ogole wzmacniacza tylko same głośniki chciałem oczywiście w wytłumionych drzwiach (ale się naklnąłem przy robieniu tego), ale jak to się mówi w miare jedzenia rośnie apetyt :) No i chciało by się wykorzystać sprzęt w 100%.
    Pewnie za jakiś czas znając siebie będę myśleć nad subem i lepszym wzmacniaczem to się odezwe na pewno a tymczasem dzieki za pomoc :) Chociaż mam nadzieję że mnie to nie wciągnie bo już za dużo mam kosztownych hobby :/ a żona już zaczyna krzywo patrzeć (rower, komputer, wspinaczka a tu jeszcze Car Audio) :)
    Jeszcze tylko prośba, dajcie znać co to za ustawiania te High Low i Frequencies 40 60 80 120.
  • Poziom 34  
    Ustawiasz filtr na High, częstotliwość na ucho, zacznij od 60 i w górę.
    Tak przy okazji jest to filtr górnoprzepustowy, który wycina ci dolne pasmo częstotliwości poniżej ustalonej granicy aby głośniki nie przetwarzały niskich tonów, których nie potrafią przetworzyć.
  • Poziom 9  
    Bajka :) Dzieki za info, teraz juz przynajmniej wiem czym to się je :)
    Jak podłącze i odsłucham to na pewno się odezwe z wrażeniami :)
    Pozdro
  • Poziom 18  
    Witam, podobnie jak ty posiadam głośniki El Comp 6, wzmacniacz który je napędza to mac audio, cena poniżej 100 zł.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1381633&highlight=

Wzmacniacz nie ma żadnych filtrów, taki standardowy, ale moc ma odpowiednią! Radio Kenwood podłączone przez rca , we wzmacniaczu ustawione wejście na 2V, powiem tak, na maksymalnej głośności głośniczki pięknie grają nawet na podbiciu basu, nie pierdzą ani nic z tych rzeczy. Głośniczki mają 60 W rms, wzmacniacz około 70 W rms, także udało się dobrać wzmacniacz do tych El Comp 6. Może na innym lepszym wzmacniaczu zagrałyby lepiej ale w moim przypadku bas jest świetny, głęboki, wysokotonowe rewelacyjne, ogólnie głośniczki dla mnie grają bardzo dobrze jak za cenę 350 zł!

Żeby ładnie grały trzeba im zapewnić oczywiście odpowiednie warunki, czyli duży otwór żeby miał czym oddychać, np u mnie w Vectrze musiałe otwory powiększać szlifierką, drzwi wytłumione, panele z mdfu o grubości 33 mm, a czemu chcesz wzmacniacz pod siedzeniem? Sam miałem pod siedzeniem wzmacniacz właśnie ten mac audio, on jest mały i nie było źle!
  • Poziom 9  
    Dzisiaj zamówiłem Dragstera i zobaczymy co to będzie po złożeniu.
    Dzieki lowermann za opinie, ale jednak wole troszke dolozyc i miec jakiś zasilacz z zabezpieczeniami :)
  • Poziom 9  
    Siema :)
    Trochu dlugo to trwalo ale udalo sie zalozyc wszystko tak jak powinno być (drobne problemy były bo oryginalne tweetery spalone i założone JBL 18T), gra bajka, nawet kumpel który lubi takie sprawy stwierdził że jest zaskoczony dość pozytywnie jak na sam zestaw z przodu :)
    Dzieki za rady