Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Do czego jest mi potrzebny egzamin zawodowy?

blue_17 31 Sie 2009 00:24 6457 3
  • #1 31 Sie 2009 00:24
    blue_17
    Poziom 32  

Witam mam pytanie w tym roku parę dni temu otrzymałem wyniki z egzaminu zawodowego, no... i zdałem :D

Ale co oznacza posiadanie tegoż dokumentu oprócz potwierdzenia kwalifikacji zawodowych, ponieważ spotkałem się z różnymi opiniami, a i tak dostałem się na studia.

Proszę o odpowiedzi i opinie

0 3
  • #2 31 Sie 2009 09:57
    Electrical
    Red. Komputery FAQ

Przeczytaj sobie to:
    Wyniki egzaminu zawodowego bez znaczenia (?)

Cytat:

(...)

Poziom trudności daleko wykracza poza dawną obronę prac dyplomowych. Jednak egzamin jakkolwiek nie był by trudny, do wielu rzeczy się absolwentom nie przyda.

(...)

-Tytuł technika z dyplomem powinien być prestiżowy. To naprawdę trudny egzamin. Osoby które go zdają, nie mają większych problemów z przedmiotami zawodowymi na studiach. Jednak wyniki są zbyt późno, żeby miały jakikolwiek wpływ na rekrutacje na wyższe uczelnie.

(...)

Egzamin zawodowy, mimo że jest wymagający, nie liczy się praktycznie nigdzie. Pracodawcy rzadko pytają o jego wynik. Sam fakt ukończenia technikum jest wystarczający.

Źródło:
    Głos Wielkopolski 17.06.2009

0
  • #3 31 Sie 2009 10:09
    cirrostrato
    Poziom 36  

Masz satysfakcję,że zdałeś...

0
  • #4 31 Sie 2009 20:06
    muwie
    Poziom 14  

Nom chyba tylko to pozostaje. właśnie patrzę na dyplom technika informatyka. I jestem z siebie dumny bo tylko 7 osób zdało. Ale czy potem do czegoś to mi przyda? A czy trudny , czy nie zależy zależy od tego po co poszedłeś do technikum. Ja poszedłem bo lubię tę dziedzinę życia i dla mnie to było proste. Może jak za parę lat zmieni się nastawienie pracodawców to może będą zwracać uwagę na różne dyplomy i kursy.
    A spytam się z ciekawości. Czy komuś ten egzamin zawodowy ( dyplom i jakiś euro pass) pomógł w znalezieniu pracy?

0
  Szukaj w 5mln produktów