Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel vivaro 2.0 CDI rok 2007 nie wlacza pompki spryskiwacza

31 Sie 2009 08:12 3941 2
  • Poziom 10  
    Mam niewielki problem choc trudny do wyszukania.Otoz w moim Vivaro przestal dzialac zakres wylacznika czasowego wycieraczek oraz spryskiwacz przedniej szyby.Majac do dyspozycji wylacznik zespolony do tegoz modelu wiec po latwiznie podmienilem przelacznik wycieraczek i czasowy dziala a spryskiwacz dalej cicho,choc powinien sie wlaczyc podnoszac manetke i uruchomic na chwile wycieraczki-tego nie robi.Z poczatku myslalem ze to banal ze dojde do przekaznika wish-wash i sprawdze go.Ale sporawa okazala sie troche bardziej skomplikowana,steruje pompka spryskiwacza modul UCH a do tego wole sie nie zblizac zeby nie przedobrzyc.Na zdobytym schemacie zauwazylem ze mozna go programowac lub nawet wylaczyc w tymze module UCH.Nadmieniam ze pompka po podlasczeniu na krotko dziala i obwod z przelacznika zespolonego jest w porzadku.
    Dziekuje za zainteresowanie oraz za udzielenie rady
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 10  
    Usterke te usunalem sprawdzajac po kolei wedlug schematu.Okazalo sie ze w pezelaczniku wycieraczek nie bylo napiecia +po zaplonie i to byla przyczyna a powod wysunieta wsuwka z kostki,jeden z pinow byl lekko skrzywiony i spowodowal wysuniecie sie tej koncowki.
    Problem rozwiazany
  • Poziom 1  
    jeśli możesz to podeślij mi schemat elektryczny na moją skrzynkę rapsodia(malpa)poczta.onet.pl