Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

głośniki dibeisi co o nich sądzicie?

31 Sie 2009 12:52 3928 14
  • Poziom 11  
    witam chciełbym sie dowiedziec co sadzicie o firmie dibeisi. mam zamiar kupic trojdrozne kolumny własnie z tymi głosnikami i niewiem co one sa warte.
  • Poziom 18  
    nic nie sa warte...
    tania chinszczyzna, lepiej uskladac kase na cos lepszego...
  • Poziom 26  
    Jak masz zamiar słuchać tak o żeby słuchać to możesz kupić. Jakość z niższej półki, nie ma co na to liczyć. Gra bo gra.
  • Poziom 11  
    Również odradzam. Kilka lat temu kupiłem tube do auta 10calową. Dudnić to to potrafi i nawet nisko zejść, ale nie ma dynamiki i jakości na wyższym paśmie. Kolumna 3drożna ?-to dopiero musi być szit ;)
  • Poziom 39  
    Czy panowie, znawcy tematu, mogliby wskazać, który z tych głośników: Głośniki PA mieli okazję słyszeć, że tak autorytatywnie się wypowiadają?
  • Poziom 36  
    md: i co chcesz tym linkiem udowodnić? nikt nie słyszał bo nie ma tego na polskim rynku. i co to ma wspólnego z TRÓJDROŻNYMI KOLUMNAMI?

nie trzeba być jasnowidzem, żeby domyślić się jaskie kolumny dibelsi kolega zamierzał kupić, to po pierwsze.

po drugie, firma dibelsi solidnie zapracowała sobie na ww. opinię :) jeśli oprócz tego syfu który na nieszczęście zalewa polski rynek, robią też lepsze produkty to ich problem. dla mnie jest to synonim najgorszej jakości, a w ciemno mógłbym strzelać które trójdrożne kolumny autor ma na myśli - i nie są one nic warte.
  • Poziom 39  
    SzokalML napisał:
    md: i co chcesz tym linkiem udowodnić? nikt nie słyszał bo nie ma tego na polskim rynku. i co to ma wspólnego z TRÓJDROŻNYMI KOLUMNAMI?

Już udowodniłem, że na tym forum bardzo łatwo dyskredytuje się produkty kilku firm bez nie znając ich, a powtarzając zasłyszane bzdury.
    Po raz kolejny nie masz racji. Głośniki te są na naszym rynku, sprzedawane są w zestawach głośnikowych.
    Poza tym gratuluję daru jasnowidzenia. Nikt nie wie o jakie zestawy chodzi autorowi pytania, a ty wiesz.
    Wiem, że moja wypowiedź długo nie przetrwa, jednak zwracam uwagę moderatorom, że tak, jak przedstawiciele wiadomej firmy straszą prawnikami tych, którzy krytykują ich produkty, tak samo postąpić może ktoś inny. Rzetelność i minimum przyzwoitości wymaga, by dzielić się na forum swoją wiedzą, a nie powtarzać baśni i bajania ludowe zasłyszane na zasadzie jedna pani drugiej pani.
  • Poziom 11  
    ponawiam pytanie do tych którzy je słyszeli a nie czytali chodzi o kolumne samoróbke z głośnikami tej firmy
  • Poziom 36  
    napisałem wyraźnie, że nie trzeba być jasnowidzem żeby stwierdzić o które kolumny chodzi. oczywiście mogę się mylić, i się okaże że autor rozważa zakup trójdrożnych dibelsi z półki hi-end, ale wątpię :) tak czy inaczej, czekam.

ale z produktami dibelsi miałem do czynienia i zdania nie zmienię. nie mam czasu ani pieniędzy na sprawdzanie po kolei wszystkich produktów :) w dodatku za grube pieniądze. Technologia lepsza a wykonanie to samo? Często też tak bywa.

nie trzeba wszystkiego dokładnie testować, żeby wyrobić sobie zdanie. kiedy widzę kolejną wariację tego samego wzmacniacza, tylko pod inną nazwą, bez kupowania go mogę stwierdzić, co to warte.

natomiast minimum przyzwoitości wymaga, aby nie dzielić się na każdym kroku swoimi teoriami spiskowymi na temat forum i jego moderatorów. to już chyba jakaś obsesja...
  • Poziom 11  
    Może autor tematu niech wreszcie napisze o jaki model mu chodzi, a nie bez końca powtarza co sądzicie o kolumnie 3drożnej dibeisi.. Ja piszę o sprzęcie z którym się zetknąłem, nie tylko ta nieszczęsna "tuba" a również kolumny głośnikowe, których jest mnóstwo, a tych głośników, które zobaczyłem w linku na żywo nigdy nie widziałem i nie słyszałem, i chyba nigdy to nie nastąpi.
    Cytat:
    ..że tak, jak przedstawiciele wiadomej firmy straszą prawnikami tych, którzy krytykują ich produkty, tak samo postąpić może ktoś inny.

To co, już nie wolno mieć swojego zdania ?
  • Poziom 36  
    jeśli to jest samoróbka, to jestem prawie pewien że jest to ultra-badziewie. jeśli masz fotki - możesz podrzucić, jednak raczej nic się w tej materii nie zmieni.
  • Poziom 22  
    Koledzy tu nie ma się co spierać czy te chińczyki są dobre czy nie bo z tego co słyszałem kilka walców to to gra poniżej zera-żadna szanująca firma nie produkuje badziewia i bardzo dobrych rzeczy... Jednym słowem te kolumny w najlepszym wypadku będą przeciętne a w najgorszym spalą się po podłączeniu... Podobnie jak vk tu nie ma co szukać lepszych serii tylko uciekać... Podobnie jest z samochodami jest audi co ma samochody na poziomie gdzie nawet a3 jest klasą samą w sobie a jest opel czyli samochód dla ludu gdzie super sportowym wozem jest vectra opc która podług audi rs6 to porażka i a3 i astra/corsa owszem opel ma niegłupie samochody ale to są tanie i dobre samochody a nie droższe, bardzo dobre i wygodne audi... Kończąc wypowiedz nie chce porównywać opla do tych chińczyków bo to raczej opel vs polonez/żuk;p
  • Poziom 17  
    Nie tykaj tego palcem nawet...

Zanim nie poznałem różnicy między takimi diabeisami czy jak się to piszę a np TVM to miałem taki i...mimo tych 400w grał gorzej, ciszej niż ARN 226 co ma 4 razy mniej mocy i kosztuje tyle samo :)
  • Poziom 43  
    Niech lepiej autor poda jakie kolumny/przetworniki ma na oku dokładnie. Choć każdy i tak odradzi zapewne ich użycia do odsłuchu.
  • Poziom 26  
    Jak napisałem w pierwszym swoim poście, to słuchania muzyki się nadają. Ale jeżeli chodzi o jakość to raczej odpada, gdyż te głośniki co kosztują po 20 - 50zł nie są takie same jak np STX. Kupiłem kiedyś coś podobnego, gdyż był ładny wygląd i mocą też nic nie grzeszył, ale pracował jako subwoofer i chyba cewka waliła o magnes przy wychyle, nawet małym, na reklamacje się nie opłacało bo koszta większe niż głośnik, dokupiłem drugi taki + soprany które zagłuszały stuki i kolumienki pracują w garażu podczas majsterkowania.