Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szyby elektryczne + przekaźnik

31 Aug 2009 14:24 5879 11
  • Level 10  
    Witam mam problem z podlaczniem przełacznika podnoszenia szyb przez przekaznik z silniczkiem podnosznia szyby. Problem jest taki ze spalil mi sie układ sterujacy do silniczka ale sam silnik działa po podlaczniu na krótko do przełacznika działa ale po pewnym czasie uszkadza sie przelacznik,wiec musze zastosowac przekaznik tylko jak to podlaczyc z z przekaznikiem.Prosił bym o mały schemacik podlacznia.Dzieki http://img387.imageshack.us/img387/7648/p1090043.jpg

http://img137.imageshack.us/img137/5966/p1090049.jpg

oraz schemat przkaznika http://img387.imageshack.us/img387/8493/przekaznik4254.jpg
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 30  
    Ta elektronika prawdopodobnie wykrywała przeciążenie na silniku i ograniczała prąd. Jak podłączysz to przez przekaźnik spalisz silnik lub uszkodzisz mechanizm.
  • Level 10  
    Ale jednak bym prosił o jakis schemacik podlaczenia.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 16  
    Żeby działało góra, dół potrzebne są dwa przekaźniki, chociaż może być jeden na podnoszenie, bo wtedy silnik pobiera większy prąd.
    Przekaźnik trzeba wpiąć w przewód idący z przełącznika do silnika na którym, podczas podnoszenia jest plus.

85 - przeącznik (przewód który powinien iść do silnika)
    86 - masa
    30 -silnik
    87a - masa
    87 - plus
    I analogicznie dla opuszczania.
  • Level 10  
    Zależy mi na tym żeby ktoś dorysował do mojego schematu polaczenia chyba nie jest duzo pracy.Tylko żeby działało :)
  • Level 28  
    Czy będzie działało to zależy jak to poskładasz. Schemat ( obrazek ) masz w moim linku wyżej. Jeśli masz z tym problem to się lepiej za to nie bierz. Musz dobrać przewody, podstawki, polutować lub pozaciskać złacza, podłączyć się do oryginalnej instalacji, trochę MUSISZ wiedzeć, żeby auto się nie spaliło.
  • Level 10  
    Oj trudno kupie inne auto mam ac :)a mógł byś ten mój przerobić zajmie ci to 2 min.pliss
  • Level 10  
    Moze jednak ktoś pomoże ???

Dodano po 3 [godziny] 32 [minuty]:

OK to proszę o weryfikacje tego schematu.

Dodano po 1 [minuty]:

Plus do przełącznika źle narysowałem powinien być za bezpiecznikiem
  • Level 28  
    W zasadzie prawidłowo, brak podłączenia 87 przekaźnika 2 do +.
    Quote:
    A co tutaj ???????????

A co jest podłączone? Są różne przełączniki szyb i mają różne wyprowadzenia. Układ działa więc nie zmieniaj podłączeń przełącznika, weż z niego + i masę. Przekaźniki zamontuj na przewodach do silnika.
  • Level 10  
    Myśle ze tak ma być .