Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zwalczać pajęczyny na kamerach?

zendenman 31 Sie 2009 15:19 4410 5
  • #1 31 Sie 2009 15:19
    zendenman
    Poziom 15  

Witam problem pojawia się w nocy gdy w kamerach załącza sie podczerwień. Ktoś kto mam 2 kamery to raczej nie jest to problem ale na obiekcie gdzie jest ich około 30 zaczyna sie robić nie wesoło. Może zna ktoś jakiś sposób na pająki żeby nie robiły sobie sieci na kamerach??

0 5
  • #2 31 Sie 2009 16:33
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Porada wydaje się być prosta, mieć to na uwadze w fazie projektowania i nie stosować takich kamer. Nie tylko pająki (ale te głównie upodobały sobie podczerwień) ale muchy, ćmy, deszcz, kurz (a tego nie da się zwalczyć) skutecznie wyzwalają detekcję świecąc przez obiektywem. Próbowałeś jakiejś chemii? http://zwalczaj.pl/product_info.php?products_id=122

1
  • #3 31 Sie 2009 18:19
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe
  • #4 06 Wrz 2009 00:17
    saimon79
    Poziom 14  

Według ludowych "przesądów" wychodki malowano na różowo, by właśnie nie imały się ich pająki! Podobno to się sprawdza.

0
  • #5 14 Kwi 2012 05:48
    pirates69
    Poziom 12  

Witam. Wiosna idzie dużymi krokami a na mojej pierwszej kamerce zewnętrznej pojawia się na razie pojedyńcza pajęczyna. Zastosuję wkład z płytki insektenstrip Globol. Włożę pomiędzy kamerę a jej daszek. Nie wiem jak na zewnątrz, ale w pomieszczeniach zamkniętych się sprawdza, przynajmniej na stwory latające.
    Zobaczymy, jaki przyniesie efekt.
    P.S. zauważyłem, że na kamerkach od strony północnej szybciej zadomawiają się pająki niż od str.połódniowej.

0
  • #6 14 Kwi 2012 09:18
    humek
    Poziom 32  

Czasami są w sprzedaży takie lampy z układem wysokiego napięcia do zwalczania komarów,świeci takie niebieskie światełko-świetlówka wabi komara a jak ten podlatuje musi przelecieć obok drucików z wysokim napięciem wtedy słychać trzask i po komarze.Zmodyfikuj to urządzenie wyjmując elementy "krzesła elektrycznego" i zastosuj obok kamery,nic nie powinno latać i rozpościerać sieci.Albo inna koncepcja ,wyłącz podczerwień w kamerach a zastosuj promiennik metr, dwa obok wiadomo kosztowne ale powinno być ok.

0