Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zwalczać pajęczyny na kamerach?

31 Sie 2009 15:19 4854 5
 • Poziom 15  
  Witam problem pojawia się w nocy gdy w kamerach załącza sie podczerwień. Ktoś kto mam 2 kamery to raczej nie jest to problem ale na obiekcie gdzie jest ich około 30 zaczyna sie robić nie wesoło. Może zna ktoś jakiś sposób na pająki żeby nie robiły sobie sieci na kamerach??
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Porada wydaje się być prosta, mieć to na uwadze w fazie projektowania i nie stosować takich kamer. Nie tylko pająki (ale te głównie upodobały sobie podczerwień) ale muchy, ćmy, deszcz, kurz (a tego nie da się zwalczyć) skutecznie wyzwalają detekcję świecąc przez obiektywem. Próbowałeś jakiejś chemii? http://zwalczaj.pl/product_info.php?products_id=122
 • Poziom 14  
  Według ludowych "przesądów" wychodki malowano na różowo, by właśnie nie imały się ich pająki! Podobno to się sprawdza.
 • Poziom 12  
  Witam. Wiosna idzie dużymi krokami a na mojej pierwszej kamerce zewnętrznej pojawia się na razie pojedyńcza pajęczyna. Zastosuję wkład z płytki insektenstrip Globol. Włożę pomiędzy kamerę a jej daszek. Nie wiem jak na zewnątrz, ale w pomieszczeniach zamkniętych się sprawdza, przynajmniej na stwory latające.
  Zobaczymy, jaki przyniesie efekt.
  P.S. zauważyłem, że na kamerkach od strony północnej szybciej zadomawiają się pająki niż od str.połódniowej.
 • Poziom 32  
  Czasami są w sprzedaży takie lampy z układem wysokiego napięcia do zwalczania komarów,świeci takie niebieskie światełko-świetlówka wabi komara a jak ten podlatuje musi przelecieć obok drucików z wysokim napięciem wtedy słychać trzask i po komarze.Zmodyfikuj to urządzenie wyjmując elementy "krzesła elektrycznego" i zastosuj obok kamery,nic nie powinno latać i rozpościerać sieci.Albo inna koncepcja ,wyłącz podczerwień w kamerach a zastosuj promiennik metr, dwa obok wiadomo kosztowne ale powinno być ok.