Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mix radia samochodowego i CB - przełączanie źródła sygnału

frankie 31 Sie 2009 15:42 1091 1
 • #1 31 Sie 2009 15:42
  frankie
  Poziom 10  

  Witam,

  Jestem zwolennikiem wbudowywania CB w kokpit i tak też zrobiłem. Oczywiście był przez to kiepski odsłuch, więc musiałem zastosować zewnętrzny głośnik do radia CB, który wybitnie mi nie pasuje (ale w tej sytuacji być musi).

  Zmieniam teraz radio, nie wybrałem jeszcze modelu (max 500 pln - nie jestem audiofilem, słucham radia/mp3 cicho). Chciałbym wywalić zewnętrzny głośnik do CB, a AUX w nowym radiu (oczywiście z wykorzystaniem odpowiedniego tłumika) połączyć z wyjściem głośnikowym, tak aby po otwarciu SQL wyciszać radio a transmitować sygnał z CB.

  Czy jest jakiś model radioodtwarzacza samochodowego (proste, z mp3 i do 500 pln) z odpowiednim pinem w kostce, które da się wykorzystać do przełączania źródła sygnału (FM/AUX) ?

  Może jest taki pin w każdym radiu ?? A jeśli nie ma, to może macie jakiś w miarę prosty sposób aby móc to zrealizować?

  Nie widzę żadnego problemu z "interfejsem" (w stylu: tranzystor + dioda + kondensator) wykrywającym sygnał m.cz. na wyjściu radia, a zatem nie ma również problemu z wykonaniem przełącznika (chociażby zwarcie/rozwarcie lub brak/obecność napięcia), który można by wykorzystać do przełączania źródła m.cz.

  Pozdrawiam,

  frankie

  0 1
 • #2 31 Sie 2009 18:45
  djlj24
  Spec od car audio

  Takie rozwiązanie źle się sprawdza - nawet drobne zakłócenie powoduje wyciszenie radia a jeżeli założysz opóźnienie eliminujące coś takiego to będzie obcinać początek informacji przesyłanej przez CB (zwykle ludzie od razu mówią jak wcisną przycisk przez co radio nie zdąży się przełączyć).

  0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo