Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KV32HQ150 chassis AE7A zły odbiór z anteny naziemnej

stachc 31 Sie 2009 17:26 2352 9
  • #1 31 Sie 2009 17:26
    stachc
    Poziom 29  

Witam
    W w/w telewizorze mam następujące uszkodzenie:obraz z anteny naziemnej zanika lub jest złej jakości blady, za smurzony , czarno-biały ,całkiem zanika oraz chwilami wpada prawidłowy. Podłączyłem przez magnetowid przez euro jest tak samo .Obraz z tunera satelitarnego cyfry+ przez euro jest prawidłowy,ale od czasu do czasu przelatują zakłócenia w postaci ciemniejszych pasów poziomych. Czy jest podejrzenie że jest usterka w module cyfrowym ?

0 9
  • #2 31 Sie 2009 21:16
    hondabeast
    Poziom 11  

witam. Zakladam ze antena siatkowa z zasilaczem. Proponował bym sprawdzić połączenia przewodów lub zasilacz o ile jeszcze nie było sprawdzane. pozdro

0
  • #3 01 Wrz 2009 08:17
    stachc
    Poziom 29  

Sygnał z anteny jest prawidłowy,nie ma żadnej podłączonej siatki z zasilaczem, podłączam inny telewizor jest idealnie sygnał mam bardzo dobry.

0
  • #4 01 Wrz 2009 08:33
    DiZMar
    Poziom 43  

stachc napisał:
    ...Podłączyłem przez magnetowid przez euro jest tak samo ....

To świadczy jednoznacznie o wadzie anteny a nie TV. Dlaczego inny TV jest OK to chyba przypadek bo i na tym jak napisałeś było chwilami dobrze.

0
  • #5 01 Wrz 2009 09:13
    stachc
    Poziom 29  

To nie żaden przypadek na 100% wina telewizora na tej antenie pracuje 6 telewizorów i 5 pracuje ok. Obraz nie wchodzi w śnieg tylko robi się czarno białe , sa duże smużenia lub ginie całkiem wygląda jak by uszkodzenie było w p.cz . Jeżeli włączę PIP to obraz jest prawidłowy z zakłóceniami jak z tunera. Po za tym z taśmy magnetowidowej też jest podobna sytuacja przez av z nagranej z innego źródła, przelatujące czarne pasy są także z dekodera cyfra+ i włącza się i wyłącza na przemian OSD.Telewizor był podpinany pod inne źródło sygnału tv naziemnej te same objawy.

0
  • #6 01 Wrz 2009 11:31
    ciesla
    Poziom 24  

Witam! Głowica do przelutowania. Pozdrawiam!

0
  • #7 01 Wrz 2009 12:23
    stachc
    Poziom 29  

Dlaczego sygnał pobierany z głowicy magnetowidu przez AV zachowuje się tak samo, głowica w telewizorze jest pominięta. Na wstrząsy nie reaguje ,zimnych lutów nigdzie nie widać, profilaktycznie poprawione.

0
  • #8 01 Wrz 2009 14:03
    alvin
    Poziom 25  

Witam
    Z tego wynika, że przede wszystkim jest zły temat Twojego postu. Z Twoich opisów wynika, że problem występuje zarówno przy odbiorze z tunera TV jak i z eurozłącza (np. z taśmy magnetowidu). Na początek należałoby sprawdzić poprawność i filtrację napięć zasilających.

0
  • #9 01 Wrz 2009 14:30
    DiZMar
    Poziom 43  

Od początku sprzeczności dlatego dalej nie wierzę w prawdziwość opisu usterki.

0
  • #10 02 Wrz 2009 08:52
    stachc
    Poziom 29  

Witam ponownie.
    Ta usterka wyglądała zgodnie z moim opisem. Przelutowałem z staranną precyzją moduł M-BOARD /główna płytka 1-689-617-14 druga mała płytka to 1-689-618-14.
    Telewizor teraz pracuje prawidłowo, dziękuję za pomoc oraz wszelkie sugestie.Temat zamykam.

0