Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uprawnienia na odbiory instalacji elektrycznych

Mariuszczarny 31 Sie 2009 19:41 4910 5
  • #1 31 Sie 2009 19:41
    Mariuszczarny
    Poziom 9  

Witam serdecznie wszystkich mam prośbę czy ktoś mógłby mi pomóc chciałbym się przygotować do egzaminu na ,,Pomiary eksploatacyjne i po wykonawcze urządzeń i instalacji elektroenergetycznych" gdzie mogę znaleźć potrzebne materiały z czego bym musiał się przygotować. Jakie będą potrzebne mi uprawnienia abym mógł wykonywać odbiory instalacji elektrycznych w domkach jednorodzinnych z góry dziękuje za pomoc pozdrawiam.

0 5
  • Szkolenia SEP
  • #2 31 Sie 2009 22:33
    Brychu21
    Poziom 13  

Kup książkę pytania na kurs sep eksploatacja i pomiary, która dostępna jest w księgarniach technicznych. Do odbioru domków to i tak pewnie potrzebne są uprawnienia budowlane. Czyli studia, 2 lata praktyki.

0
  • Szkolenia SEP
  • #3 05 Wrz 2009 15:30
    paweld007
    Poziom 9  

Do wykonywania odbiorów inst. elektr. potrzebne jest świadectwo kwalifikacyjne:
    E (eksploatacja) dla grupy 1 czyli urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne do 1kV
    D (dozór) też dla grupy 1

I to wszystko. Nie trzeba żadnych studiów i 2 lat praktyki.

0
  • #4 05 Wrz 2009 16:10
    luk9753
    Poziom 24  

Polecam zakupić te dwie książeczki bardzo przydatne gdy przystępujesz do egzaminu. Pozdrawiam i życzę powodzenia
    uprawnienia na odbiory instalacji elektrycznych

0
  • #5 05 Wrz 2009 18:43
    retrofood
    Moderator

paweld007 napisał:
    Do wykonywania odbiorów inst. elektr. potrzebne jest świadectwo kwalifikacyjne:
    E (eksploatacja) dla grupy 1 czyli urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne do 1kV
    D (dozór) też dla grupy 1

I to wszystko. Nie trzeba żadnych studiów i 2 lat praktyki.

Podpowiedź błędna.
    Niestety, interpretacja tego samego prawa jest różna w różnych regionach. Najprościej mówiąc, czasmi trzeba posiadać zaświadczenie kwalifikacyjne "D" wraz z uprawnieniami pomiarowymi, ale w niektórych rejonach urzędy żądają wpisu osoby posiadającej uprawnienia budowlane w zakresie kierowania robotami elektrycznymi, oczywiście aktualne, czyli z opłaconą przynależnością do PIIB.

0
  • #6 05 Wrz 2009 20:18
    paweld007
    Poziom 9  

Nie wiem w jakim regionie kolega mieszka, ale moim regionie to wystarcza. Zajmuję się pomiarami i do dziś wydawało mi się, że interpretacja przepisów jest wszędzie taka sama. Ale żyjemy w Polsce więc nie jest w stanie mnie zaskoczyć.

0