Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bezpiecz termiczny prz regulatorze nawiewu Punto I '95 Stilo

31 Aug 2009 20:41 5060 5
  • Level 16  
    Padł mi ten bezpiecznik i nie wiem (nie mogę odczytać) jakie parametry powinien mieć nowy. Czy mógłby mi ktoś je podać? Z góry dziękuję.

Bezpiecz termiczny prz regulatorze nawiewu Punto I '95 Stilo
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • TermopastyTermopasty
  • Level 39  
    Poniewaz praktykowana po warsztatach metoda naprawy polega na wlutowaniu w jego miejsce odcinka grubej cyny lutowniczej (temp. topnienia 180 - 220 st.C) wiec cokolwiek kolo 200 st.C powinno dzialac. Bezpiecznik ten ma za zadanie rozlaczyc elektrycznie rezystor w przypadku zablokowania wentylatora dmuchawy i nie dopuscic do pozaru.

Pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
  • Level 17  
    Fabrycznie ten bezpiecznik powinien zadzialać przy temperaturze około 160 - 170 st. C
  • Level 10  
    W moim Punto I '94 55S miałem identyczny problem. Nie wymieniłem całego rezystora tylko spalony był termik. Zamiast termika wlutowałem bezpiecznik 10A główny bezpiecznik od dmuchawy w skrzynce bezpiecznikowej ma 20A (myślę że 10A wlutowane to bezpieczny sposób). Przeczyściłem wentylator i nasmarowałem tulejki bo górna się prawie zatarła i dlatego spalił się termik. Jak narazie działa bez problemów.
    Pozdrawiam
  • Moderator of Cars
    Nic tam nie da ten bezpiecznik, bo nie ochroni przed nadmierną temperaturą.