Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson 28dk45e po wymianie trafopowielacza

raduga 09 Cze 2004 14:53 2011 7
  • #1 09 Cze 2004 14:53
    raduga
    Poziom 10  

oryginalny trafopowielacz zaczął przebijać - wymiana, wstawiłem HR8583. Po wymianie i włączeniu pojawiło się wysokie napięcie, zaczęła diodka mrugać, obrazu nie było. W takcie regulacji napięcia screen na chwilę telewizor wyłączył się i ponownie włączył już z obrazem, ustawiłem ostrość i wyłączyłem odbiornik aby lepiej ustawić chassis. Po ponownym włączeniu obraz już się nie pojawił, za to wysokie się pojawia, mruga lampka, TV wyłącza się, potem włącza i znowu to samo. Mruganie wskazuje na kod 26, chociaż nie jestem tego pewien, bo stale świeci się czerwona część LEDa a mruga zielona. Po kilku cyklach przestaje próbować włączyć TV i pojawia się kod 47 (tym razem już tylko czerwone błyski). Nie spisałem numeru chassis, ale może pomoże informacja, że zasilacz składa się z 2 częśći st-by i głównej, procesor 92R195(8900/JAM), TV składa się z oddzielnego bloku sygnałowego i oddzielnego bloku zasilacza + WN + pion.
    Czy ktoś może zasugerować kierunek postępowania?

0 7
  • #2 09 Cze 2004 15:57
    zustoo
    Poziom 18  

Wstaw zamiast RB021,RB061,RB041 zwory i zobacz czy pomogło są na płytce kineskopu ewentualnie jeszcze podstaw pion TDA8177F

0
  • #3 09 Cze 2004 17:08
    DAREK2004
    Poziom 20  

na pewno ubily pion tda8177f

0
  • #4 09 Cze 2004 19:00
    czeladnik
    Spec od TV

[quote="zustoo"]
    Wstaw zamiast RB021,RB061,RB041 zwory i zobacz czy pomogło.....

Podajac taka porade, potrafi Kolega rowniez wyjasnic dlaczego nalezy to zrobic ? ... czy tylko tak.... gdzies cos, ktos napisal....

0
  • #5 09 Cze 2004 19:07
    raduga
    Poziom 10  

dzięki za sugestie
    w tej chwili to tylko pogdybam, bo złożyło mnie choróbsko.
    Pion raczej chodzi bo było delikatnie słychać terkotanie cewek, ale w przyszłym tygodniu sprawdzę jak TV przywędruje z domu na stół.

0
  • #6 11 Cze 2004 02:15
    artelektron
    Poziom 23  

choroba to nie wymowa feler zosta
    je pion podstawiony istnieje ok co dalej .....sugerujesz

0
  • #7 11 Cze 2004 09:09
    zustoo
    Poziom 18  

Podajac taka porade, potrafi Kolega rowniez wyjasnic dlaczego nalezy to zrobic ? ... czy tylko tak.... gdzies cos, ktos napisal....[/quote]

Pewnie że potrafię to wyjaśnić dlaczego tak należy zrobić. Po zwarciu tych rezystorów wymuszamy szybsze nagrzewanie się kineskopu. Jest to odpowiedż na kod błędu "26". Nie sugeruję że tak należy to zostawić bo prawidłowym rozwiązaniem jest wymiana epromu z nową wersją oprogramowania. Sugestia zwarcia tych rezystorów jest tylko po to aby sprawdzić prawidłowość działania odbiornika i ewentualnie wykluczyć inne uszkodzenia. Jest jeszcze ten kod 47- zdarza się, że zamienniki transformatorów, wcale tak idealnie nie pasują i jest konieczność wstawienia oryginału.
    Pozdrawiam,

0
  • #8 22 Cze 2004 14:16
    raduga
    Poziom 10  

dzięki za dotychczasowe sugestie. Po powrocie z choroby włączyłem TV, ale objawy się zmieniły - teraz świeci na czerwono i co mniej więcej 3 sekundy przygasa na 0,5 s. może ktoś spotkał się z takim objawem? Na ile istotne jest to, że zamiast 8V stby jest 10,5V?

0