Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Echostar DSB-616 brak kanałów FTA

swaldi1 31 Sie 2009 22:32 7535 24
  • #1 31 Sie 2009 22:32
    swaldi1
    Poziom 9  

Witam.
    Kupiłem inny dekoder- Echostar DSB-616 ten odbiera sygnał z satelity i wszystko niby jest ok jednak nie do końca, u poprzedniego właściciela działały kanały FTA natomiast u mnie dekoder nie odbiera programów FTA jest czarny ektan i komunikat "Karta Nieaktywowana". Co zrobić aby odbierał FTA?.

Pozdrawiam

0 24
  • #2 31 Sie 2009 23:21
    maniek2591
    Poziom 19  

jak sie domyslam jest to tuner cyfrowego polsatu,a niestety czasami polsat robi takiego figla ze nie puszcza uprawnien na programy FTA i trzeba do nich dzwonic na infolinie i poprostu ich op........:D

0
  • #3 01 Wrz 2009 00:30
    rnb_bolii
    Poziom 34  

Witam. A może pomoże na wyszukiwaniu. Daj na "wszystkie".

0
  • #4 01 Wrz 2009 13:59
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 01 Wrz 2009 14:54
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Nie mylisz się.

0
  • #6 01 Wrz 2009 21:38
    pasc
    Poziom 19  

No i tu tak wtryncę swoje "tsy grose"

Za takiego figla to jakbym dorwał tego co to robi, to bym mu "nogi z d..py powyrywał"...

Tak poza tym beznadzieja jak się kupiło od "cygana" :D

pasc

0
  • #7 01 Wrz 2009 23:11
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

pasc napisał:
    No i tu tak wtryncę swoje "tsy grose"

Za takiego figla to jakbym dorwał tego co to robi, to bym mu "nogi z d..py powyrywał"...

Tak poza tym beznadzieja jak się kupiło od "cygana" :D

pasc

Komu te nogi?
    Kupującemu czy sprzedającemu?

Do autora:
    jeśli w zestawie jest karta to kliknij maila do "BOK" Polsatu , w treści poproś o odblokowanie kanałów FTA , podaj numer karty i nazwisko i imię właściciela (to prawdopodobnie osoba od której to kupiono)
    Powyższe działa, sprawdzone niejednokrotnie.

A jeśli w dekoderze nie ma karty, to... paprotki dość szybko rosną na takiej podstawce.

0
  • #8 01 Wrz 2009 23:54
    lukashb
    Poziom 39  

Karte zapewne ma, widząc po komunikacie jaki mu wyświetla (karta nieaktywowana) a jak by był jej brak to dekoder by stwierdził pewnie "proszę włożyć kartę abonenta" lub podobnie zresztą tak jak wszystkie Polsatowskie :)

BTW czy jak kupi się taki tuner, i załóżmy trafimy na sprzedawcę co da dane, to jest szansa załatwić w BOK taki numer, by znów dekoder był aktywny ale na zasadzie prepaid? pytam nie po to by to zrobIć ponieważ ja mam aktywny i sprawny tuner ;) ale z czystej ciekawości, bo na alle..JAJA chodzą tanio z kartą i jak by udało się taki odpalić to zawsze jakieś wyjście awaryjne na skutek awarii mojego tunera, mój pada, opłacam i mam zastępstwo na czas szarpaniny z CP jeżeli chodzi o naprawę/wymianę, koniec off. Pozdrawiam

0
  • #9 02 Wrz 2009 00:09
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Do oglądania w systemie pre-paid, oprócz oczywiście sprawnego dekodera z pasującą karta potrzebne są dane abonenta (do zalogowania - utworzenia konta w systemie ICOK) bądź hasło do konta gdy takowe abonent już założył.

0
  • #10 02 Wrz 2009 21:52
    pasc
    Poziom 19  

Hmm...

...i nie sądzicie że używanie cudzych danych osobowych nie jest lekkim przekrętem?!

...ja na ten przykład nie chciałbym aby jakiś Franek....podawał się za Mnie dzwoniąc do Polsata...

...a przedmówca niech mi uwierzy że konto w iCok-u czasem można "o kant d... potłuc" bo dekoder się blokuje np. nie widząc zupełnie karty i wtedy zaś trzeba do jaśnie państwa z Polsatów dzwonić i prosić o odblokowanie (też sprawdzone wielokrotnie jakby co)

...zaś co do wyrywania nóżek zzz...to oczywiście geniuszom z Polsatu za blokowanie nieopłacanych już dekoderów...swoją drogą czemu nie blokować...niech się dzieciaki denerwują :D

pasc

0
  • #11 03 Wrz 2009 07:52
    swaldi1
    Poziom 9  

Witam.
    "Nie od cygana" i "nie co popadnie" tylko tunerek chodzi i śmiga aż miło.

Pozdrowionka .

0
  • #12 03 Wrz 2009 09:35
    netTv
    Poziom 25  

swaldi1 napisał:
    Witam.
    Kupiłem inny dekoder- Echostar DSB-616 ten odbiera sygnał z satelity i wszystko niby jest ok jednak nie do końca, u poprzedniego właściciela działały kanały FTA natomiast u mnie dekoder nie odbiera programów FTA jest czarny ekran i komunikat "Karta Nieaktywowana". Co zrobić aby odbierał FTA?.

Pozdrawiam

Czasami wystarczy przełączyć na kanał dla abonentów CP lub główny Polsatu i poczekać aż uprawnienia przejdą.Nie ma znaczenia że nie masz uprawnień do oglądania tego kanału.
    Niestety nawet do oglądania FTA potrzebne są uprawnienia. Na długo nieużywanym tunerze czasami tak bywa. Tuner będzie działa o ile konto abonenckie przypisane do karty nie było zadłużone.

0
  • #13 11 Wrz 2009 00:24
    maniek2591
    Poziom 19  

ale autor tematu moze laskawie by napisal jakie czary mary zrobil ze smiga az milo -dla innych z takim problemem

0
  • #14 11 Wrz 2009 11:46
    piszcza
    Poziom 14  

lukashb napisał:
    Karte zapewne ma, widząc po komunikacie jaki mu wyświetla (karta nieaktywowana) a jak by był jej brak to dekoder by stwierdził pewnie "proszę włożyć kartę abonenta" lub podobnie zresztą tak jak wszystkie Polsatowskie :)

BTW czy jak kupi się taki tuner, i załóżmy trafimy na sprzedawcę co da dane, to jest szansa załatwić w BOK taki numer, by znów dekoder był aktywny ale na zasadzie prepaid? pytam nie po to by to zrobIć ponieważ ja mam aktywny i sprawny tuner ;) ale z czystej ciekawości, bo na alle..JAJA chodzą tanio z kartą i jak by udało się taki odpalić to zawsze jakieś wyjście awaryjne na skutek awarii mojego tunera, mój pada, opłacam i mam zastępstwo na czas szarpaniny z CP jeżeli chodzi o naprawę/wymianę, koniec off. Pozdrawiam

Chyba nie warto takiego kupować na czarną godzinę. Już lepiej mieć w zanadrzu Samsunga DSB 370G. Można też kupić na Allegro z miesięcznym opłaconym pakietem na familijnym i relax mix. FTA śmigają bez problemu, a w razie potrzeby można aktywować pakiety. W dodatku nowy tunerek i HD.

0
  • #15 11 Wrz 2009 12:33
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 11 Wrz 2009 15:21
    piszcza
    Poziom 14  

mihal2002 napisał:
    piszcza napisał:
    lukashb napisał:

Chyba nie warto takiego kupować na czarną godzinę. Już lepiej mieć w zanadrzu Samsunga DSB 370G. Można też kupić na Allegro z miesięcznym opłaconym pakietem na familijnym i relax mix. FTA śmigają bez problemu, a w razie potrzeby można aktywować pakiety. W dodatku nowy tunerek i HD.

Jaki on nowy!HD może i tak ale nadal badziew.Co jest nadawane HD FTA i jeszcze po polsku?NIC i nic nie będzie.
    A do czego ten nagra w tym odbiorniku?Przypisane jedno do drugiego i po ptokach.
    Aktywować pokiet?I dodatkowa opłata za kanały HD śmiechu warte!
    Reasumując szkoda kasy na ten badziew!

Czyli według Ciebie lepszy jest Echostar? Przecież też ma nagrę. Przeczytaj o co chodziło piszącemu ten post. Chciał mieć CP na czarną godzinę.
    Skąd wiesz, że nie będzie kanałów HD po polsku. Do lipca Discovery HD na nim hulało. Teraz będzie platforma TVP na Astrze. Może też coś rzuci w HD...Jak nie teraz, to później

0
  • #17 11 Wrz 2009 18:23
    KazekTP
    Poziom 15  

Aby były kanały musisz zadzwonić na infolinię Cyfrowego Polsatu i poprosić o aktywację karty, następnie przywrócić ustawienia fabryczne, wyszukać kanały i zapamiętać je w liście.

0
  • #18 11 Wrz 2009 20:05
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 11 Wrz 2009 20:19
    telesat1
    Moderator na urlopie...

[quote="KazekTP"]Aby były kanały musisz zadzwonić na infolinię Cyfrowego Polsatu
    Co to jest? I co powie? Że to nie jego dekoder.

0
  • #20 12 Wrz 2009 13:11
    piszcza
    Poziom 14  

mihal2002 napisał:
    Kol.piszcza ani jeden ani drugi bo to badziew!To co piszesz to się troszkę zastanów!Discovery był w HD dostępny i kodowany w nagra!
    A TVP rzuci ci zakup nowego dekodera.
    Mało masz wiedzy na ten temat.
    A Kol.KazekTP z nieba spadłeś nic nie kumasz już napisane że działają kanały FTA.

Sam się zastanów. Nigdzie nie napisałam, że Discovery HD było FTA. Napisałam, że hulało na tym Samsungu. A to różnica. Był kodowany , ale udostępniony posiadaczom tego tunera bez opłat.Karta musiała być w czytniku. Nadal są kanały dostępne bez opłat na nim, np. Polsat 2, Polsat Cafe, Polsat play.I są kodowane w nagra.
    A jak coś jest FTA i HD (nie mówię o polskojęzycznych kanałach) to na nim odbierzesz bez problemu.
    Akurat ten tuner za te pieniądze jest ok.
    Naucz się czytać ze zrozumieniem i pisać ze zrozumieniem.
    Nie rozumiem "A TVP rzuci ci zakup nowego dekodera." ????

http://media2.pl/media/56049-platforma-tvp-z-hd-za-darmo,-ale-bez-vod-i-internetu.html

A jednak TVP HD będzie FTA ;) I na tym Samsungu będzie można odbierać ;)
    Pozdr.

0
  • #21 12 Wrz 2009 20:59
    lukashb
    Poziom 39  

A panowie, ten Samsung DSBH370G może być prepaidowcem czy nie? na alle... nic o tym nie piszą, jest wspomnianie tylko o podpisaniu umowy po miesiącu bądż tylko FTA, a ja bym z chęcią wziął takiego Samsunga jako prepaid, bo 2 abonamentu nie chcę płacić, ale jako zapas na przyszłość (TV HD) mógłby być. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

0
  • #22 12 Wrz 2009 21:07
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Lady zajmij się garami bo w sat masz mizerne pojęcie.

0
  • #23 12 Wrz 2009 21:18
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #24 13 Wrz 2009 07:02
    piszcza
    Poziom 14  

lukashb napisał:
    A panowie, ten Samsung DSBH370G może być prepaidowcem czy nie? na alle... nic o tym nie piszą, jest wspomnianie tylko o podpisaniu umowy po miesiącu bądż tylko FTA, a ja bym z chęcią wziął takiego Samsunga jako prepaid, bo 2 abonamentu nie chcę płacić, ale jako zapas na przyszłość (TV HD) mógłby być. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Jak najbardziej może być. Ale w prepaidzie chyba min. pakiet familijny ok 42 zł.

0