Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EW815F jak dostać się do łożysk

adamnik 31 Sie 2009 23:41 2690 1
  • #1 31 Sie 2009 23:41
    adamnik
    Poziom 9  

Witam, to mój pierwszy post na tym forum, więc witam się ze wszystkimi. I od razu przechodzę do rzeczy:
    - rozebrałem pralkę ew-815f i w związku z tym że nie mam w domu ściągacza do łożysk poczekam z rozbebeszoną pralką do jutra aby dokończyć robotę. Problem mam taki, czy aby wyciągnąć łożyska muszę rozbierać przód pralki, czy wystarczy odkręcić z tyłu koło od paska, krzyżak i ściągaczem go ściągnąć? Czy tam jest jedno czy dwa łożyska, i jak to wszystko razem jest poskładane do kupy? Jestem w temacie pralek początkujący stąd moje pytania. Proszę Was o pomoc. Pozdrawiam Adam

0 1
  • Pomocny post
    #2 01 Wrz 2009 07:33
    tan
    Poziom 15  

Ściągasz tylną połowę obudowy, koło pasowe bębna, odkręcasz krzyżak (6 śrub). Następnie ściągasz krzyżak, bez ściągacza, bo on tu raczej nie pomoże. W tej pralce krzyżak dość mocno siedzi na zbiorniku, więc trochę się namęczysz. Ja zazwyczaj podważam krawędź zbiornika w miejscu gdzie jest mocowany krzyżak za pomocą śrubokręta, ale z wyczuciem, ponieważ blacha jest bardzo delikatna i można ją szybko zniszczyć (powyginać). Jak już krzyżak będzie "uwolniony" wtedy wkręcasz śrubę w ośkę bębna i uderzasz po niej młotkiem, odciągając krzyżak od zbiornika. Po kilku mocniejszych uderzeniach krzyżak powinien zejść z ośki. Następnie demontujesz simmering i jakąś tulejką wybijasz łożyska. Łożyska są dwa - 6204, 6205, simmering 30X52/62X8/12. Powodzenia w wymianie życzę.

0