Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy wystarczy dołoży siłownik od strony kierowcy Golf II?

01 Wrz 2009 00:28 1310 6
  • Poziom 20  
    Witam:D.Mam takie pytanie.Ostatnio włamano mi się do samochodu dlatego chcę założyc alarm.W Golfie II po stronie kierowcy nie ma siłownika do zamykania zamka.Oczywiście centralny jest pneumatyczny.Więc chcę założyc tam siłownik elektryczny Master.Tylko czy impuls 3sek z alarmu potrzebny do zamknięcia samochodu może byc podany na siłownik elektryczny.Dokładnie chodzi mi o to czy siłownik ma wyłącznik krańcowy bo jeśli nie ma to przez 3sek silniczek będzie pracował na zwarciu.Dlatego nie wiem czy muszę zastosowac dla tego siłownika dodatkowy sterownik.Proszę o pomoc.Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Siłownik nie ma żadnego wyłącznika krańcowego, przez trzy sekundy nic mu się nie stanie.
  • Poziom 20  
    Witam.Racja niby nic nie powinno się stac. Zastanawiam się jeszcze nad tym czy są takie alarmy które mają możliwośc sterownia jednocześnie zamka ele i pneumatycznego czyli dwa wyjścia na centralny działające jednocześnie.I jeszcze jedno pytanie ma ktoś może schemat urządzenia wydłużającego impuls alarmu?Jestem ciekaw jak to jest zbudowane.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Masz racje zapomniałem że siłownik master ma dodatkowe styki.Czyli alarm podaje sygnał na siłownik master ten zamyka drzwi i uruchamia dodatkowy styk który załącza pompkę tak.To jest to oco mi chodziło.Teraz juz sobie poradzę dzięki za pomoc,Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Czyli mam zamontowac siłownik ele i podąłczyc go mechanicznie z zamkiem nie demontując styków sterowania pompki jeszcze tego nie rozbierałem więc nie wiem jak to wygląda mechanicznie ale myślę że sobie poradzę.To rozwiązanie jest bardzo fajne .Mam jeszcze jedno pytanie .Kiedy włamano mi się do samochodu ukradli mi pompkę do centralnego kupiłem pompkę gabaretowo większą bodajże od Audi.Czy to nie nie spowoduje uszkodzenia siłowników?Jak na razie wszystko działa poprawnie.