logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pioneer GM-X402 jak glosnik 20cm pod ten wzmacniacz ?

mitusm 01 Wrz 2009 07:20 2240 12
REKLAMA
  • #1 6966838
    mitusm
    Poziom 20  
    Witam posiadam w/w wzmacniacz, mam mala tube z badziewnym glosnikiem 20cm, ktory pada po przekreceniu 1/4 regulatora
    Sub to rura z basrefleksem, ktora ladnie wchodzi do bagaznika kolo zapasowki (lpg:).
    Szukam przyzwoitego glosnika ktory poprawi niskie tony w aucie, nie zalezy mi na budzeniu polowy sasiadow :)
    Kwota oczywiscie w miare niska, tak do 150zl.
    Zastanawiam sie nad magnatem classic 320, widzialem duzo "ladnych" boschmenow w odpowiadajacej mi cenie, ale boje sie ze tylko ladnie wygladaja...
    Samochod to opel astra f 5d, muzyka bardzo rozna.
    Od powaznej do techno, w zaleznosci od dnia i nastroju.
    Jezeli chodzi o pojemnosc rury, to postaram sie podac wieczorem.
  • REKLAMA
  • #2 6967042
    cichy lis
    Poziom 28  
    Pierwszy problem to obudowa- ona nie da rady oddać pięknego czystego basu- ale plusem jest to że zagra w niej wszystko. Boschmann nie jest wcale taki zły. Tylko że 20 cm głośnik może słabo sobie radzić z nagłośnieniem całego auta
  • #3 6967064
    VVisnia
    Poziom 23  
    Z racji niewielkiej mocy, jaką ten wzmacniacz generuje, czyli 55-80 W zależnie od napięcia w samochodzie (a tak przy okazji - wiesz jakie masz napięcie? To informacja, która się przyda) nie masz zbyt wielkiego pola do manewru. Dodatkowo ograniczają to oczywiście nieduże finanse.

    Ale ogólnie to na all jest teraz Intertechnik MDS 08 (aukcja 726178663). Ogólnie jest trochę bardziej wymagający mocowo, ale tak jak wspomniałem - nie masz zbyt wielkiego wyboru. Myślę, że zagra.

    Z nowych to może lepiej pomyśleć o jakiś Tonsilach STX itp.? Bo Boschmman to raczej nic dobrego, zresztą mają znacznie większe wymagania co do mocy.

    Druga kwestia - to jak wyżej - obudowa. Zdecydowanie musisz się tego pozbyć.
  • REKLAMA
  • #4 6969308
    mitusm
    Poziom 20  
    W końcu chwila żeby siąść przy necie....

    Ładowanie w samochodzie 14.3V z światłami, więc chyba całkiem ładnie.
    Rozmiary rury to 50cm długość, 22cm średnica (wewnątrz), oddech średnica 6cm, 5cm długości.
    Co powiecie na tego magnata, mogę go mieć za ok 70zł
  • REKLAMA
  • #5 6969387
    cursor
    Poziom 30  
    Do Katowic nie masz strasznie daleko. 13.09 planujemy z chłopakami ze strefy car-audio spot w katosach.
    Powalla podrzuci mi mojego suba na mivocu XAW210HC, jak coś to podjedź, podłączymy i sobie posłuchasz.
    Sub do grania, a nie masowania pleców.
  • #6 6969817
    mitusm
    Poziom 20  
    Wiem że ładujecie sporo kasy w sprzęt, ale ja potrzebuje coś co mi odpowiada.
    Nie będę tego puszczał na żadnych zlotach.
    Dalej nic nie wiem o tym magnacie
  • #7 6969887
    cursor
    Poziom 30  
    Sub mieści się w twoim budżecie, a z tego co piszesz szukasz czegoś co zagra, więc chyba warto zrobić trochę kilometrów i samemu ocenić? ;)
  • #8 6970479
    mitusm
    Poziom 20  
    Rozumiem że masz ten głośnik do sprzedania ?
    Napisz na priv ile chcesz za niego i myślę że się dogadamy bez słuchania :)

    A tak ps. :
    Ktoś jeszcze mógł by się wypowiedzieć na temat głośnika mivoc XAW210HC z wyjątkiem kolegi "cursor". Nie to żebym Ci nie wierzył, ale wszystkie propozycje na forum na temat XAW210HC są wystawione przez Ciebie :)
  • #9 6970729
    cursor
    Poziom 30  
    Cytat:
    Ktoś jeszcze mógł by się wypowiedzieć na temat głośnika mivoc XAW210HC z wyjątkiem kolegi "cursor". Nie to żebym Ci nie wierzył, ale wszystkie propozycje na forum na temat XAW210HC są wystawione przez Ciebie

    Szukaj na tym forum:
    www.diyaudio.pl
    M.in. Paweł S. i Uka mieli te głośniki i mają bezpośrednie porównanie z MDS08.

    Aktualnie sub leży u Powalli, myślę, że jego opinia też jest wiarygodna(jest tu modem)

    Cytat:
    Rozumiem że masz ten głośnik do sprzedania ?

    Tak

    Cytat:
    Napisz na priv ile chcesz za niego i myślę że się dogadamy bez słuchania

    Ja jednak preferowałbym odsłuch. Wyrwij kumpla z LPG w aucie i wpadnijcie na spota, podłączymy go u kumpla(omega kombi) i będziesz mieć rozeznanie co jest wart.
    Druga sprawa, że jakoś mam uraz do poczty polskiej po tym, jak 2 głośniki dostałem z zakleszczoną cewką(musieli gdzieś rzucić głośnikiem i klej z magnesu puścił i zakleszczył cewkę)
  • REKLAMA
  • #10 6970824
    powalla
    Moderator CarAudio
    Mam tego suba od chyba 3 miesięcy i słuchałem go chyba z miesiąc ... moim zdaniem co najmniej dorównuje IT08 , a przy słuchaniu muzyki elektronicznej i rockowej powiem że moim zdaniem jest lepszy niż IT ... jest szybszy ale nie schodzi tak nisko jak IT , no i wzmacniacz 150w rms spokojnie nim poruszy. Jakbym miał mniejsze auto , to na bank woziłbym właśnie tego Mivoca zamiast IT, bo Mivoc jest bardziej uniwersalny przy moich zmianach muzyki w aucie (zależy od nastroju, pory dnia i ... pogody :-) ).
  • #11 6971057
    mitusm
    Poziom 20  
    Nie mam zbytnio czasu jezdzic do Katowic, bez przesady z ta poczta, dobrze zapakowany nic mu nie bedzie.
    Najlepiej przyslij nr. telefonu to pogadam, moze byc na maila lub gg 5304692.
    Co powiecie jeszcze o STX 20/80/4 ?
    Co to wogole za glosnik, znajomy bardzo go poleca.
  • #12 6971284
    VVisnia
    Poziom 23  
    powalla napisał:
    no i wzmacniacz 150w rms spokojnie nim poruszy.


    Tylko, że Pioneer GM-X402 ma (za ampguts.realmofexcursion.com):
    2 x 25W @ 4 ohms (12V - 0.08% THD)
    2 x 35W @ 4 ohms (14.4V - 0.08% THD)
    2 x 35W @ 2 ohms (12V - 0.8% THD)
    2 x 50W @ 2 ohms (14.4V - 0.8% THD)
    1 x 55W @ 4 ohms bridged (12V - 0.8% THD)
    1 x 80W @ 4 ohms bridged (14.4V - 0.8% THD)

    cursor napisał:
    Wyrwij kumpla z LPG w aucie i wpadnijcie na spota

    mitusm napisał:
    Sub to rura z basrefleksem, ktora ladnie wchodzi do bagaznika kolo zapasowki (lpg:).
  • #13 6971610
    mitusm
    Poziom 20  
    To ja juz nic nie wiem....



    edit.
    Będę miał na próbę tego magnata na razie, posłucham to zadecyduje.
REKLAMA