Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Temperatura uruchamiania pompy C.O

lew74 01 Wrz 2009 10:21 15392 8
  • #1 01 Wrz 2009 10:21
    lew74
    Poziom 8  

Posiadam sterownik firmy TECH model ST-24. Temperatura uruchamiania pompy C.O to 30 stopni Celsjusza a chciałbym ją podnieść o czym instrukcja nie mówi.Czy istnieje może jakaś kombinacja przycisków po której to możliwe?

0 8
  • #2 01 Wrz 2009 10:37
    dymbol1992
    Poziom 18  

Witam
    Temparature ustawiamy przyciskami w gure lub w duł. Dokładna instrukcje masz w załaczniku. Wszystko pisze w dziale "funkcja zadana temperatura"

2
    Załączniki:
  • #3 01 Wrz 2009 10:46
    lew74
    Poziom 8  

Witam.Nie chodzi mi o temp. zadaną a o temp. po której załączana jest pompa obiegu wody.W instrukcji nie ma nic o możliwości modyfikacji tej wartości.

0
  • #4 01 Wrz 2009 10:53
    dymbol1992
    Poziom 18  

Przepraszam ale zle cie zrozumiałem. Z instrukcji wynika że twój sterownik nie posiada regulacji pompy, tylko posiada stała wartośc nastawu na 30 stopni i histeryzą 2 stopnie. Jeżeli jest to sterowani analogowe (w ta wątpie w tym sterowniku) to dało by sie jakoś zmienić te wartości. Ale jeżeli cyfrowo to już inna bajka.

0
  • #5 03 Gru 2009 17:39
    przemo_514
    Poziom 2  

Wiatam

Miałem problem z termoregulatorem tech st 22.
    Postanowiłem odwiedzić ich stronkę i skontaktować się drogą elektroniczną z serwisem.
    Mój problem polegał na tym, że chciałem podnieść temperaturę włączania się pompki z 30 st do 38 st.
    Procedura wygląda w następujący sposób.

1. Wyłączamy termoregulator przyciskiem "Sieć"
    2. Przytrzymujemy jednocześnie strzałkę w gorę i dół. Cały czas trzymając włączmy regulator przyciskiem "Sieć" i trzymamy go aż do momentu gdy na wyświetlaczu pojawi się "88". Puścić przyciski.
    3. Przechodzimy przyciskiem " Opcje" do opcji " Praca przedmuchu".
    4. Teraz jesteśmy w opcji temperatury włączania się pompki (domyślnie na wyświetlaczu jest 30). Strzałkami góra/dól zmieniamy na żądaną temperaturę.
    5. Po ustawieniu temperatury wyłączmy regulator przyciskiem "Sieć" aby wyjść z opcji serwisowych.

Mamy czego chcieliśmy.

Szkoda że niebyło tego w instrukcji ;-)

2
  • #6 04 Gru 2009 18:30
    lew74
    Poziom 8  

Dzieki za rozwiazanie mojego problemu.A masz moze sposob na zmiane temperatury ponizej ktorej wylacza sie wentylator?Tzn.kiedy w kotle wygasa wentylator chodzi do momentu az temp. spadnie do 28 stopni a ja chcialbym ja podniesc.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 21 Sty 2010 23:22
    iztop
    Poziom 1  

Posiadam piec z termoregulatorem tech ST24 i miałem również problem z temperaturą pompy i dmuchawy. Znalazłem podpowiedz "przemo_514" o zmianie nastaw dla pompy, oraz odkryłem że można zmienić temperaturę wyłączenia dmuchawy i histerezę temperatury zadanej. Mianowicie.
    Po wykonaniu punktu 1 i 2 procedury kolegi „przemo 514” jesteśmy w opcji serwisowej.
    3. Przyciskiem „opcje” przechodzimy kolejno do:
    a. „ Regulator obrotów”= Histereza temperatury zadanej. Nie zmieniałem - 2
    b. „Praca przedmuchu” = Temperatura załączenia pompy. Zmieniłem na - 40
    c. „Przerwa przedmuchu = Temperatura wyłączenia wentylatora. Zmieniłem na - 45
    d. „Ręczna praca” = nie odkryłem do czego to służy –zostawiłem -1.
    Takie nastawy ustaliłem dla temperatury zadanej pieca – 60, pomyślę może na wiosnę będę zmieniał na wyższe by nie studzić wody C.W.U.
    4. Wyłączamy regulator po zmianie nastaw jak kolega wyżej opisał.
    Powodzenia.
    Pozdrawiam.

1
  • #8 21 Lis 2010 23:23
    TheCrow
    Poziom 10  

Hej.

ad. d).
    d. „Ręczna praca” = nie odkryłem do czego to służy –zostawiłem -1.

jest to tryb automatycznego włączenia wentylatora przy zadanej temp. gdy jest "1", a gdy ustawisz na "0" to jest manualne, czyli włącza się go ręcznie przyciskiem "wyjście" nie działa automatycznie po osiągnięciu zadanej temp. uruchomienia.
    Pozdrawiam.

0