Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zakodować pilota w sterowniku Carprotect ?

janosik99 01 Wrz 2009 10:29 21231 17
  • #1 01 Wrz 2009 10:29
    janosik99
    Poziom 18  

interesuje mnie funkcja uczenia się kodu pilota w sterownikach centralnego zamka carprotect serii BX. Jak to zrobić bo nie znalazłem nigdzie opisu? Czy jak zakoduję nowego pilota to stary przestaje działać?

4 17
  • #2 01 Wrz 2009 11:16
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe
  • #3 01 Wrz 2009 11:25
    janosik99
    Poziom 18  

Dzięki, już wiem jak zakodować. Pozostaje jeszcze drugie pytanie, czy jak zakoduję nowego pilota to stary przestaje działać?

3
  • #4 01 Wrz 2009 13:10
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

zakoduj 2 nowe to stare nie będą działać lub 2x tego samego

4
  • #5 27 Sty 2014 13:54
    dab501
    Poziom 10  

witam posiadam sterownik o oznaczeniu carprotect bx 30 (10R-03 2536) Centralke podlaczylem juz dawno, ale w między czasie uszkodziłem piloty, znalazłem jakieś stare piloty i chciał bym próbować je przyuczyć (o ile w ogóle jest taka możliwość przyuczania innych pilotów), ale mój problem tkwi w tym, że nie ma przycisku do kodowania pilota cała reszta instrukcji się zgadza, ale opcji SW nie ma w centralce, jakieś sugestie?? jest ktoś w stanie mi powiedzieć jak mam teraz to zrobić?

tu jest zupełnie coś innego jak w instrukcji:

mam 2 komplety zworek
    długość sygnały - 3,5 5
    sterowanie - +/-

po rozebraniu sterownika znalazłem kolejne zworki:
    K1-2P/K2-2P

mam jeszcze jakis symol płytki
    BCS-L02
    2011.4.29

Bardzo prosze o pomoc

2
  • #6 23 Mar 2015 20:26
    pavel007
    Poziom 14  

dab501 napisał:
    witam posiadam sterownik o oznaczeniu carprotect bx 30 (10R-03 2536) Centralke podlaczylem juz dawno, ale w między czasie uszkodziłem piloty, znalazłem jakieś stare piloty i chciał bym próbować je przyuczyć (o ile w ogóle jest taka możliwość przyuczania innych pilotów), ale mój problem tkwi w tym, że nie ma przycisku do kodowania pilota cała reszta instrukcji się zgadza, ale opcji SW nie ma w centralce, jakieś sugestie?? jest ktoś w stanie mi powiedzieć jak mam teraz to zrobić?

tu jest zupełnie coś innego jak w instrukcji:

mam 2 komplety zworek
    długość sygnały - 3,5 5
    sterowanie - +/-

po rozebraniu sterownika znalazłem kolejne zworki:
    K1-2P/K2-2P

mam jeszcze jakis symol płytki
    BCS-L02
    2011.4.29

Bardzo prosze o pomoc

Tak z ciekawości - udało się komuś zaprogramować piloty w tej wersji centralki (bez przycisku programowania)? Jest to wogóle jeszcze możliwe? Troche dziwny ruch producenta, że przerobiono ją na jednorazówke bo domniemam że po zuzyciu pilotów do niczego się już nie nadaje...

1
  • #7 24 Sie 2016 22:02
    shoan
    Poziom 11  

Na płytce wewnątrz obudowy są zwory, na czas programowania przełożyć zworę na wolne miejsce i postępować zgodnie z instrukcją.
    Dostałem taka odpowiedź od producenta.

3
  • #8 05 Sie 2018 23:02
    lukaman1990
    Poziom 9  

Witam,

mam pytanie do tematu. Posiadam pilot Carprotect. Centralny zamek z pilota przestał działać. Przyciski otwórz/zamknij zdają się działać, świeci się dioda. Działają przyciski boczne (chyba oba) jak wciskam jeden włączają się światła awaryjne (to zapewne przyisk kodowania). Jak to ogarnąć? Jakieś pomysły? Internet milczy co do instrukcji a autko kupiłem jako używke i nie mam żadnych papierów, pudełka od tego ustrojstwa.

1
  • #9 06 Sie 2018 11:47
    gemiel
    Poziom 21  

Z opisu wynika, że masz uszkodzonego pilota. I pewnie tylko jednego. Taniej będzie kupić nowy zestaw sterownika zamka i to najlepiej z kodem dynamicznym. Podłączenie w miejsce poprzedniego nie będzie trudne. Oczywiście nie polega to na odpięciu jednej centralki i wpięciu drugiej. Chyba, ze kupisz taki sam sterownik.
    Efekt migania kierunkowskazów po naciśnięciu przycisku pilota to funkcja odnajdywania pojazdu na parkingu. Widocznie tylko jeden mikrostyk działa w tym pilocie.

1
  • #10 06 Sie 2018 12:27
    lukaman1990
    Poziom 9  

Witam,

mogę prosić jakiś przykład / link / allegro? Jestem mało techniczny w tych sprawach a jeśli instrukcja dołączona do zestawu miałaby mi pomóc na zasadzie 'co dzie włożyć' to bajka. Dzięki z góry za zainteresowanie.

"kod dynamiczny" co masz na myśli? Co daje ten kod?

0
  • #11 06 Sie 2018 12:55
    gemiel
    Poziom 21  

Kod dynamicznie zmienny polega na wysyłaniu za każdym razem innego kodu. Prawidłowe rozkodowanie sygnału jest możliwe jedynie przez centralkę urządzenia. Zapewnia to bezpieczeństwo transmisji.
    Podeślij zdjęcie centralki (najlepiej z wpiętą wtyczką) żeby można rozpoznać co to za sterownik.
    Napisz też o jaki samochód chodzi. Link do przykładowego sterownika wysłałem ci na PW.

1
  • #12 06 Sie 2018 13:03
    lukaman1990
    Poziom 9  

Dzieki, podesle to niebawem - poszukam tego w aucie. Moje auto to Fiat Grande Punto 1.4 benz 77hp. Wersja z podstawową elektryką (szyby przód: kierowcy i pasażera).

0
  • #13 06 Sie 2018 13:16
    andrzej20001
    Poziom 43  

lukaman1990 napisał:
    to zapewne przyisk kodowania
    przycisk jest w puszce centralki.
    przyciskasz potem pilotem cyk i gotowe. Jak co nowy zestaw 60zł.

3
  • #14 06 Sie 2018 14:58
    lukaman1990
    Poziom 9  

Powiem tak: pilot otwiera i zamyka auto jak mam wyciagniety na wierzch czujnik (taki wystajacy kabelek) od centralki. Jak wysiade z auta to ju nie zamyka :(

0
  • #15 06 Sie 2018 15:23
    gemiel
    Poziom 21  

Wygląda na uszkodzenie modułu odbiorczego w centralce. Naprawa nieopłacalna. Kup nowy zestaw.

1
  • #16 06 Sie 2018 15:24
    andrzej20001
    Poziom 43  

To jest antena. Można przedłużyć i w słupek przy uszczelce umieścić ale efekt nieznany. Naprawa nieopłacalna

1
  • #18 09 Sie 2018 17:14
    gemiel
    Poziom 21  

"Wydają się" - słusznie powiedziane. Z pewnością nie będę pasowały 1:1.
    Kup lepiej dobry zestaw w Polsce, najlepiej z kodem dynamicznym. Do tego będziesz miał 2 lata gwarancji.

0