Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Współpraca reg.(On/Off) np. Auraton z Junkers ZWE 24-2K

andrzej_001 01 Sep 2009 10:54 3856 3
    andrzej_001
    Level 10  
    Witam,
    Czy mozna podłączyć regulator z wyjsciem przekaźnikowym np. Auraton 2020 z piecem Junkers ZWE 24-2KP.
    Piec wymaga podłączenie regulatora ciagłego z sygałem około <3V .. 21V> który jest juz praktycznie nieosiągalny w sprzedaży.
    Chciałbym regulator Auraton wykozystac do tego że załacza lub wyłącza stałą wartość syg. wej. np 15 V. Niestety nie wiem gdzie na piecu ( na jakich punktach 1, 2, lub 4 ) jest wejscie. Moze ktos ma jakiś schemat płyty elektroniki Eurostar'a lub wie jak to podłączyć to bardzo proszę o pomoc.
    luiskon2009
    Level 15  
    chodzi panu o regulator napięcia? czy coś w tym stylu może pan dać fotki tego cudeńka ?
    andrzej_001
    Level 10  
    wiem tylko tyle ze:
    Junkers ZWE 24-2KP moze współpracować np. z reg. Junkersa TR100, TR200, ..., które to regulatory mają WYjscia analogowe < 3 ... 21 V >.
    Poniewaz b. trudno dostac taki reg. a ponadto jego cena to około 500 PLN chciałbym podłączyć zwykły regulator z WYjsciem Przekaznikowym (NO, NC) który zalaczałby sygnał analowowy o stałej wartości napięcia ( z zakresu 3 ... 21V np. 16V ). Chyba powinno to działać, ale nie chce
    To co wiem to:
    na płycie pieca punkty:
    pkt 1: 24 VDC
    pkt 2: sygnał WEjsciowy ( voltomierz pokazuje 23.7V ale jak podłącze obciązenie np zarówkę to napięcie spada do ZERA )
    pkt 4: 0 VDC
    próbowałem wpiąć sie między 2 i 4 i potencjometrem i zmieniac napiecie od 6 ... 24V ale nic to nie daje.

Może ma ktoś schemat /chociazby blokowy/ reg. TR xxx, albo wie jaki dokładnie jest ten sygnał WYjsciowy regulatora ....