Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Latitude C840 - przycinające się filmy czyżby temp.?

01 Wrz 2009 12:18 2031 5
  • Poziom 9  
    Witam
    mam problem z dell laitude c840.
    Wszystko jest ok do momentu, w którym włączy się wentylator.
    Wtedy gdy oglądam film obraz spowalnia się, głos ok, a obraz zacina się.
    Rozdzielczość ekranu to 1400x1050 - próbowałem ją zmniejszyć, ale wtedy automatycznie zmniejsza się wielkość okna wyświetlanego na matrycy.
    Może mi ktoś pomóc - czy to awaria sprzętowa czy może jakieś ustawienia w biosie?
    Wszystko zaczęło się gdy całkowicie wyładowała się bateria.
    Do momentu włączenia się wentylatora jest OK później od razu widać takie zacinanie się obrazu, a wentylator cały czas pracuje i nie wyłącza się.
    Bardzo proszę o pomoc.
    Karol
  • Poziom 43  
    Do momentu włączenia się wentylatora wszystko jest Ok, bo pewnie temperatura procesora jest niska/odpowiednia. W momencie uruchomienia wentylatora, temperatura procesora jest wysoka i pewnie stąd te "zacinki".
    Rada: demontaż chłodzenia, usunięcie pasty z procesora, nałożenie nowej i sprawdzić efekt. Przy okazji przeczyścić chłodzenie procesora z kurzu.
  • Poziom 9  
    Zastanawia mnie tylko dlaczego spowolnienie obrazu następuje dokładnie w momencie włączenia wentylatora... Czy może to wina zasilacza w laptopie, który daje za małe napięcie i stąd te zacinki? czy to jest możliwe, bo gdyby była to tylko wina temperatury zacinki mogłyby się zacząć chwilę wcześniej lub chwilkę później?
  • Poziom 10  
    Zasilacz w dell c840 powinien być 90W, na słabszym nie działa z pełną wydajnością i wywala komunikat na starcie, ale jak u Ciebie tak się nie dzieje to zasilacz raczej jest ok.
  • Poziom 9  
    zainstalowałem eweresta i pokazuje mi temperature procka na poziomie ok 40stopni... z Tym, że wentylator cały czas pracuje- załącza sie przy ok 62 stopniach zaczyna lekko spowalniac obraz a wentylator pracuje non stop? co może jeszcze być przyczyna??

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Zmniejsz rozdzielczość i liczbę wyświetlanych kolorów.
    Daj 1024x768 i kolor 16 bit.
    Jak ci się zmniejszy obraz do okna to naciśnij Fn + F7 i będziesz miał pełny ekran.