Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne zachowanie monitora, podłoże karta graficzna?

slovta 01 Wrz 2009 15:06 696 4
  • #1 01 Wrz 2009 15:06
    slovta
    Poziom 8  

witam
    Ostatnio przestał mi sie uruchamiać LCD(na złączu DVI i VGA) podłączyłem CRT i dzieją sie dziwne rzeczy zmienia sie wyświetlany obraz aby po paru dniach wygasać całkiem, sprawdzone kable dwa monitory. Ciekawostką jest to że puknięcie w obudowę najlpiej z góry lub tapnięcie w podłogę powoduje na chwilę poprawę obrazu aby po chwili znowu obraz przygasał zmieniając barwę.
    Pytanie czy siada karta ,Płyta czy może wejście PCI expres? Dzieki!!!

0 4
  • #2 01 Wrz 2009 15:13
    Matuzalem
    Poziom 43  

Rozkręć, wyjmij i zepnij "na pająka" (poza obudową) - będzie jakiś punkt zaczepienia.

0
  • #3 01 Wrz 2009 15:35
    DeDua
    Poziom 20  

Zmień kartę graficzną na inną i zobacz czy objawy są te same. Poza tym, kartę masz dobrze chłodzoną, nie wypada ze slotu?

0
  • #4 01 Wrz 2009 15:58
    slovta
    Poziom 8  

na pająka tzn rozumiem że płytę główną wyjąć z obudowy i wtedy sprawdzić kartę i płytę? gdzies tu tez czytałem że np mikropeknięcie na płycie lub karcie może dać takie objawy?

Dodano po 9 [minuty]:

karta leży idealnie, dziwne jest to że poruszanie kartą daje mniejsze efekty zmiany obrazu niz stukniecie w obudowe z góry i jeszcze jedno na złączu DVI z LCD nie było takich problemów poprostu z czasem LCD przestał sie uruchamiać sprawdzony też na innych komputerach i to samo a wieć może coś z wejściem VGA?

0
  • #5 01 Wrz 2009 16:03
    Matuzalem
    Poziom 43  

Tak, tak - równie dobrze jednak mogą to być tylko(?) naprężenie wynikające np. z rozgrzewania się płyty i karty, a w konsekwencji jakieś przerwy na stykach.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo