Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router PHILIPS SNV6520/18-konfiguracja

01 Wrz 2009 16:12 10940 21
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich użytkowników routera Philips SNV6520/18.
    W tym temacie postaram się przybliżyć możliwości konfiguracji i zmiany Firmware.
    Ogólnie router posiada wiele możliwości. Osobiście testowałem go na Firmware SMC
    SMC7908VoWBRB-FW2_15. dialog
    SMC7908VoWBRA-FW2_15 neostrada, multimo, netia
    Aby go wgrać musimy zmienić klucz wgrywający na BOOTLOADER-0.69d.
    Oczywiście wchodzimy na stronę serwisową wyłączamy zasilanie przyciskamy reset włączamy zasilanie trzymamy 3s później 3 szybkie przyciśnięcia. Wchodzimy na 192.168.1.1 maska 255.255.255.0
    IP komputera 192.168.1.x gdzie x-(od 2 do 255)
    Gdyby nie wchodził bootloader należy zmienić podpis na końcu pliku z BRNTI70300 na BRNBG6520.
    UWAGA na obecną chwilę operacja ta jest nieodwracalna ponieważ nie ma nigdzie klucza wgrywającego dla oryginalnego Firmware.
    na update SMC router chodzi bardzo stabilnie.
    teraz wady:
    Nie działa print serwer, mamy za to możliwość podpięcia dysku w formacie FAT.
    Nie ma możliwości konfigurowania PSTN, podobno oryginalny Firmware też nie posiada tych ustawień (osobiście nie sprawdziłem tego czego żałuje jest to bardzo przydatna funkcja)
    pozdrawiam
    Jacek[/u]
  • PCBway
  • Poziom 10  
    Witam
    wiem że na temat tego routera jest bardzo mało wiadomości na polskich
    forach internetowych. Wszystkie wiadomości na jego temat znalazłem po holendersku. Mam prośbę aby w tym temacie pisać wszystko co wiecie na jego temat.
    Sam dołączam oryginalny update belgacom.
    Można go wgrać tylko z oryginalnym kluczem wgrywającym (bootloader).
    Może się mylę ale wydaje mi się że są tam kody źródłowe oprogramowania belgacom.
    Załączniki:
  • Poziom 10  
    :cry:
    Czy nikt nie ma żadnych spostrzeżeń na temat SNV6520.
    Jeśli coś wiesz podziel się z innymi:idea::|
    :!:
  • Poziom 10  
    witam

mam 2 takie urzadzenia, jedno dziala ok a z drugim mam problem

po wpisaniu loginu, hasła laczy sie bez problemu z tpsa, rozdziela net jesli wepniemy do portów komputery po kablu ale nie dziala wifi, to znaczy mozna wlączyć - wyłączyć wireless co jest sygnalizowane kontrolką na routerze, można ustawiac zabezpieczenia wireless, nawet router jest widoczny w sieci ale nie można się z nim połączyć.

czy ktoś może ma jakieś pomysły co mogło się zapsuć?

zmiana firmware tez nie wnosi nic nowego, probowalem na 3 roznych ze strony belgicom

pozdrawiam wszystkich posiadaczy tego modelu ;-)
  • Poziom 10  
    zauważyłem że po zmianie Firmware SMC oczywiście (podobnie może być z belgacom) ustawienia zostają nie zmienione
    zapisz ustawienia z routera który działa i wgraj do tego drugiego.
    Wydaje mi się że to nie pomoże ale warto spróbować
    w pierwszej kolejności trzeba wyeliminować złą konfiguracje
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Myślę, że padła płytka wifi
    Napisz do konsultanta technicznego na stronie http://darmowytelefon.pl
    jedynie oni zajmują się małymi naprawami w Polsce tego routera
    bardzo miła obsługa ale na pierwszą odpowiedź czekałem ok tygodnia

serwis philipsa dla tej serii znajduje sie w Niemczech,
    Centrumstraße 31
    45307 Essen, Deutschland
  • PCBway
  • Poziom 1  
    wie ktos jak skonfigurowac VOIP (GG), wpisuje wszystko jak powinno byc a po wybraniu numeru mam sygnał zajety
  • Poziom 10  
    witam, wie k toś jak go skonfigurować aby rozłączał go jdownloader?
  • Poziom 12  
    Witam nie mogę zmienić Firmware wchodzę ja w opisie wybiera najpierw bootloader upgrade i wyskakuje potem firmware i dalej mam oryginalne firmware. i pytanie czy jest w oryginalnym firmware obsługa Dyn DNS ?
  • Poziom 10  
    przemeklis napisał:
    wie ktos jak skonfigurowac VOIP (GG), wpisuje wszystko jak powinno byc a po wybraniu numeru mam sygnał zajety

oprogramowanie w wersja powyżej 2.13

Dodano po 3 [minuty]:

kamil-c napisał:
    Witam nie mogę zmienić Firmware wchodzę ja w opisie wybiera najpierw bootloader upgrade i wyskakuje potem firmware i dalej mam oryginalne firmware. i pytanie czy jest w oryginalnym firmware obsługa Dyn DNS ?

zmieniłeś podpis na końcu pliku BOOTLOADER0_69d??
  • Poziom 12  
    Witam podpis zanalazłem tylko w pliku z oprogramowaniem (SMC7908VoWBRA-FW2_15.bin) i zmiana nic nie daje. Chyba że nic nie rozumie otworzyłem za pomocą Edit Plus i nic w pliku boot loadera nie znalazłem. może czegoś nie rozumie, bo chyba nie chodzi o zmianę fizycznie nazwy pliku boot loadera ? Oryginalnie mam taką wersje oprogramowania:
    Runtime Code Version:
    0.81.4 (Aug 21 2007 11:47:54)
    Boot Code Version: 0.68.8

Po próbie wgrania firmware mam : Incorrect user interface image
    A po boot Code: Model mismatch
    Ma ktoś jakiś pomysł co robię źle
    ------------------------------------------------------
    Jak zwykle z pomocą przyszło Google polecam lekture tej strony jest tam spreparowany już boot loader :
    http://www.wains.be/index.php/2009/01/17/unlo...irelessvoipadsl-router-aka-philips-snv652018/
    jest tam wszystko opisane krok po kroku
  • Poziom 10  
    plik należy otworzyć za pomocą hex edytora zjechać w dół i zmienić podpis
    :D

oto plik po zmianie podpisu

!!!!Pamiętaj, że operacja jest nieodwracalna, ale na SMC router śmiga bardzo dobrze!!!
    po wgraniu BOOTLOADER0_69d urządzenie przestanie działać będzie tylko oczekiwać na wgranie Firmware SCM o Belgacom możesz wtedy zapomnieć.:D

Hasło: smcadmin
    Załączniki:
  • Poziom 12  
    Dzięki problem był w tym że używałem EditPlus zamiast jakiegoś Hex edytora. W edit plus nie było widać w pliku boot tego podpisu a zmylił mnie widniejący podpis w pliku Firmware
    Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie
    Oczywiście na stronie którą podałem też jest poprawnie spreparowany plik BootLoadera
  • Poziom 1  
    Witam posiadam w/w router działający na oryginalnym oprogramowaniu Belgacom, dodam że używam go w belgii.Czy po zmianie softu na SMC nie będzie problemu z korzystaniem z Belgacomu?Oraz czy na oryginalnym sofcie można ustawić bramkę Voip pod telefon?
  • Poziom 12  
    Raczej nie powinno być problem z korzystania u jakiegokolwiek ISP na Firmware SMC. Co do bramki Voip to działa bardzo dobrze na oryginalnym oprogramowaniu miałem tak podłączone 2 linie zmieniłem tylko dla obsługi Dyndns oraz możliwości podpięcia HDD do rutera na oprogramowanie SMC
  • Poziom 1  
    Witam! Mam taki problemik.....chce kupic ten model routera bo wyczytalem ze jest to jedyny ktorym mozna zastąpic LIVEBOX z tv . Czy ktos moze zastepuje tym roterem LB i czy napewno dziala TV .....Bo wiem ze ma IPTV ale niechce wydac 200 zl na darmo. Dzieki z gory za odpowiedz.......
  • Poziom 12  
    Witam
    Czy może ktoś podać przykładową konfiguracje QoS dla VoIP i komputerów w sieci wydaje mi się że ustawiłem prawidłowo QoS-a ale nadal mi tnie jak coś ciągnę
  • Poziom 12  
    Witam

Czy ktoś się dokopał do specyfikacji technicznej tego sprzętu ?
    Jaki ma proc,flash,ram?

Czy można podłączyć się rs232 ?

Czy we wszystkich wersjach jest karta na minipci ?

Zastanawiam się nad zakupem tylko kartę chciałbym zmienić na 5 Ghz.

Czy lepiej :
    FRITZ Box 7170 VoIP WiFi za 150
    AVM Fritz 7270+DECT WiFi/VoIP 10oper za ok.260

Pozdrawiam Krzysiek
  • Poziom 2  
    bluecard88 napisał:
    Witam! Mam taki problemik.....chce kupic ten model routera bo wyczytalem ze jest to jedyny ktorym mozna zastąpic LIVEBOX z tv . Czy ktos moze zastepuje tym roterem LB i czy napewno dziala TV .....Bo wiem ze ma IPTV ale niechce wydac 200 zl na darmo. Dzieki z gory za odpowiedz.......

Witaj.
    Testuje już ten modem ok. 2 tygodnie i jak na razie Videostrada działa jak najbardziej poprawnie :).
    Router PHILIPS SNV6520 z wgranym soft-em "SMC7908VoWBRA-FW2_15", Videostrada z jednego z dwóch dostępnych portów lan, VoIP, external HDD przez USB i wszystko działa jak należy.
    Jedyny mankament to że porty LAN z tyłu obudowy są odwrotnie opisane tzn. Philips LAN 1, 2, 3 IPTV, 4 IPTV = soft SMC LAN 1 IPTV, 2 IPTV, 3, 4.
    Pozdrawiam.
    SeB.
  • Poziom 11  
    Witam
    Przepraszam że odświeżam temat, ale moja Mamusia :wink: , właśnie przesiądzie się z Neostrady na Orange stacjonarny 1 MBit, zamierzam podarować jej nowy router z WiFi i koniecznie z VoIP, jakkolwiek mam pytanie czy ten router ( będzie to zakup z Hongkongu) będzie jej chodził na Orange stacjonarny ( bądź co bądź to ADSL)?, o co chodzi z tymi Annexami?

Pozdrawiam