Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bmw 330d nie odpala.dostał centralnie silnik.

01 Wrz 2009 16:59 2808 2
  • Poziom 1  
    Po wypadku Moja BMW 330 disel (204KM) przestała palić.Dostała na koło zamachowe, po pierwszej diagnozie wtryski (zostały sprawdzone )nie odpala.Dalej wymienione zosały z dwóch stron czujniki na listwie wtryskowej ponieważ ropa na listwe płynie ale nie puszcza na wtryski.Kolejna diagnoza uszkodzony czujnik położenia wału(wymieniony na nowy) i nic.Przy następnej diagnozie nadal ten sam błąd wyskakuje na komputerze (czujnik położenia wału)stwierdzono uszkodzoną bierznie na kole zamachowym (wymieniono) i nic.
    Zaznaczam że samochód na samostarcie odpala.Co mozna zrobić ,tyle czujników wymienionych na nowe i nic , cały czas wyskakuje błąd czujnik położenia wału,a paliwo tylko dochodzi do listwy a na wtryski nie podaje,Zapomniałem dodać że podczas kręcenia rozrusznikiem komputer pokazuje maxymalną liczbe obrotów\:6000 tys.,a przewody na przejcie komputer czujnik są sprawdzone.
  • Poziom 23  
    Dopóki sterownik silnika nie określi położenia wału nie otworzy wtryskiwaczy.Myślę że powinieneś szukać usterki w okolicach czujnika położenia wału.
  • Poziom 12  
    Witam
    A jakiego wału?
    Ma pewno korbowego?
    W pokrywie zaworów masz jeszcze przecież czujnik obrotów wałka rozrządu.
    Może sprawdz jeszcze ten czujnik. Jak on jest padnięty też nie zapalisz
    Pozdrwiam
    D&D SERVICE
    Daniel Przystaś