Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ONKYO CP-1116a - jaka igła/wkładka?

MateuszJ89 01 Sep 2009 17:24 3437 1
    MateuszJ89
    Level 1  
    Witam serdecznie wszystkich,
    Jestem tu nowy, szczerze mówiąc na tematyce hi-fi znam się niewiele, dlatego też proszę o pomoc ;) do rzeczy... od pewnego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem gramofonu Onkyo CP-1116a (jak w temacie). Gramofon kupiony był jako używany i od samego początku działał z igłą/wkładką z jaką mi go sprzedano.
    Na skutek pewnego przykrego "wypadku przy pracy" owa igła mi się złamała.. znajomy mechanik-elektronik nie mogąc znaleźć zamiennika zamontował mi w nim zupełnie nową wkładkę. Jest to wkładka Unitry razem z igłą MF-100. Nie jestem z niej zadowolony, chciałbym zmienić ją na coś lepszego.. i tu zaczyna się problem...
    nie mam pojęcia gdzie znaleźć nową igłę, jaki typ będzie pasował do oryginalnej wkładki - podobnie jak na oryginalnej (złamanej) igle widnieje na niej jedynie naklejony napis "HGI".. i tyle.. googlowanie nic nie dało.. :/
    zależy mi właśnie na tym, by znaleźć nową igłę do oryginalnej wkładki, ewentualnie kupić całkiem nową, porządną wkładkę z igłą, która będzie pasować do mojego gramofonu. I tu właśnie, jako totalny laik, zwracam się o pomoc do wszystkich miłośników "czarnego krążka" na tym forum ;) Co będzie pasować do tego modelu gramofonu, od czego zacząć?
    Grzegorz Markowski
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Dowolna wkładka tzw. "krótka", z mocowaniem do koszyka na śruby o rozstawie 1/2". Osobiście polecam AT95E lub AT110E.
    Polecam również zapoznanie się z http://www.rcm.com.pl/hobby/phono/kalibracja/kalibracja_tekst.php

GM