Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Pamięci IndustrialPamięci Industrial
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

K850i grzeje się od strony klawiatury, nie włącza się

01 Wrz 2009 20:37 2924 5
  • Poziom 14  
    Witajcie! Mam kolejny problem który mnie zaskoczył:/ Mianowicie dostałem do naprawy k850i uszkodzony był czytnik kart pamięci M2, zamówiłem, wymieniłem włączam telefon wszystko działa idealnie bateria była rozładowana i po 2-3 minutach padła więc suma sumaru nie zdążyłem sprawdzić dobrze czytnika. Teraz do sprawy po podłączeniu ładowarki telefon grzeje się od strony klawiatury na zdjęciu zaznaczyłem jaki to element, podmieniłem baterie to samo:/ zero reakcji na ładowarkę [tylko grzanie się], nie włącza się ani nie świeci czerwona dioda. Telefon rozebrałem na części pierwsze, jak jest złącze systemowe jest na nim biała nalepka i jest ona troszkę jakby zakopcona:) z lewej strony z jakiegoś schematu wyczytałem że tam właśnie znajduje się dioda zenera i to zakopcenie dotyka właśnie jej:/ Teraz pytanie czy diody zenera mogą powodować się takie grzanie? Czy znajdę takie diody w np. k800 do podmiany skąd to wziąć, jak to naprawić proszę was o pomoc.
    PS. Może ładowarka dała za duże napięcie mam już druga ale nadal to samo:(

K850i grzeje się od strony klawiatury, nie włącza się

Dodano po 5 [minuty]:

Dodam jeszcze że przed wymianą był wgrany nowy soft myślałem że usterka SW ale nie, telefon działał normalnie jeszcze tydzień a dziś przyszedł czytnik i lipa:/ Dziś po tym wszystkim SeTool3 nie wykrywa go wogóle:/

Dodano po 2 [godziny] 57 [minuty]:

Czy ktos moze chociaz powiedziec mi do czego sluzy element zaznaczony na zdjeciu? jaka pelni role.
    Do moda - pisze z telefonu komorkowego wiec sa bledy, poprawie jak bede mial dostep do komputera
  • Pamięci IndustrialPamięci Industrial
  • Poziom 31  
    Zasada taka, uzywasz "zamrażacza" i wymieniasz elementy które się grzeja, sprawdzając pobór pradu itp.
  • Pamięci IndustrialPamięci Industrial
  • Poziom 14  
    Zamrażacz przypadkiem nie spowoduje spięcia? ten sposób odpada chyba że ktoś już tak robił:/
    Po podłączeniu telefonu pod zasilacz serwisowy bierze on 1,5A i ten element się grzeje czyli płyta będzie spalona??
  • Poziom 12  
    Zmrażacz nie powoduje zwarcia. Może płyta spalona to nie jest ale element grzejący na pewno. Sprawdź który to dokładnie i wymień.

Ten element na twoim zdjęciu to N2000 ( VERA ) i odpowiada za regulacja napięcia obwodów.
    Chyba ze grzeje ci się element po drugiej stronie płytki to wtedy masz D2000.
    Któryś z tego co pamiętam jest klejony, ale mogę się mylić.

Pozdrawiam

Igor
  • Poziom 14  
    Na pewno grzeje się ten ze zdjęcia czyli N2000 ( VERA ), nie mam sit więc nie dam rady go postawić:( ewentualnie skąd wziąć ten układzik??
  • Poziom 14  
    Temat do zamknięcia! Układ jest klejony i z tego co się dowiedziałem nawet główny serwis w Polsce SE nie robią tego elementu tylko dają nowe płyty:/ Także dawca w 100%. Dziękuje wszystkim za zainteresowanie, pozdrawiam