Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus A6000! Problem z łącznością WiFi

01 Wrz 2009 18:09 4741 8
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich na tym forum.

Mam taki problem mianowicie posiadam laptopa asus A6000
    Mój kuzyn Ma internet (bezprzewodowy) radiówkę i chciałbym się połączyć do Niego.
    i nie wiem dlaczego nie może go znaleźć mój laptop.

Aha jak wyjdę na pole to mi znajduję mnóstwo sieci ale i tak się do nich nie podłączam bo nie znam haseł.

A poza tym nie chce być złodziejem. Oczywiście chciałem podłączyć LINKSYS ale on już nie ma miejsca na 2 kabel sieciowy.
    ma 2MB/S szybkość.
    Czy jest jakaś możliwość żebym mógł się do niego podłączyć? z Góry dziękuję i pozdrawiam prosiłbym o pomoc :|:|:| (antene ma na dachu).

Proszę poprawić temat. Regulamin, punkt 11.
    Gusioo.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Jeżeli kuzyn ma internet z jakiejś sieci to nie wykryjesz go bo robi jako klient (a wykrywasz tylko Access Pointy aka AP'ki), musiałby ci postawić własnego AP za pośrednictwem którego będzie ci udostępniał łącze.
    Jeżeli kuzyn postawił ci już tego AP i go nie wykrywasz powodów może być więcej np: ukryte SSID wtedy z tego co słyszałem win XP nie widzi wcale sieci, problem z anteną itd. itp. choć z opisu twojego wnioskuję że ciebie dotyczy to co napisałem na początku ;)
  • Poziom 9  
    Znalazł jego sieć, daje połącz piszę że połączono ale dalej nie ma neta...

da sie cos z tym zrobić? jeste zielony.
  • Poziom 10  
    Witam...

sprawdź w połączeniach sieciowych czy pobrało Ci adres IP, bramę itp rzeczy z sieci kolegi... może kolega ma wyłączony DHCP i trzeba będzie ręcznie wpisać te dane...
  • Poziom 31  
    Musisz się zgłosić do dostawcy internetu. To że Twój kuzyn korzysta z danej sieci nie uprawnia Ciebie do korzystania z niej. Chyba, że on Ci udostępni swoje łącze co będzie się wiązało z dodatkowym sprzętem.
  • Poziom 9  
    Pisaalem wczesniej ze chcialem podlaczyc router linksys bezprzewodowy ale on juz miejsca nie ma na kabel..

a jak moze mi udostępinić neta? jeste zielony ;p
  • Poziom 9  
    Więc tak: wyskoczyło mi coś takiego: Możesz nie mieć dostępu do internetu Lub niektórych zasobów sieciowych. Ten problem wystąpił, ponieważ sieć nie przypisała adresu sieciowego do tego komputera. co robić?
  • Poziom 10  
    po pierwsze tak jak napisał Michał

Cytat:
    Musisz się zgłosić do dostawcy internetu. To że Twój kuzyn korzysta z danej sieci nie uprawnia Ciebie do korzystania z niej. Chyba, że on Ci udostępni swoje łącze co będzie się wiązało z dodatkowym sprzętem.

sprawdzić czy nie ma ograniczeń prawnych podłączania paru komputerów do tego łącza oraz czy kuzyn może udostępniać sygnał poza lokal...

a teraz sprawy techniczne, ta antenę co ma kolega na dachu to jest jakiś AP czy po prostu to jest antena od radiówki?...

jeśli zwykła antena od radiówki to wszystko wraca do postu kolegi qbus1981

Cytat:
    Jeżeli kuzyn ma internet z jakiejś sieci to nie wykryjesz go bo robi jako klient (a wykrywasz tylko Access Pointy aka AP'ki), musiałby ci postawić własnego AP za pośrednictwem którego będzie ci udostępniał łącze.
    Jeżeli kuzyn postawił ci już tego AP i go nie wykrywasz powodów może być więcej np: ukryte SSID wtedy z tego co słyszałem win XP nie widzi wcale sieci, problem z anteną itd. itp. choć z opisu twojego wnioskuję że ciebie dotyczy to co napisałem na początku

kuzyn musiał by postawić wspomnianego AP i Ty łączył byś się do niego...