Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobre kolumny DIY do 1000zł dla Sharp SX8800.

xTrEmE_baSS 09 Sep 2009 18:15 7579 69
    Shadowek
    Level 31  
    Volt
    Taa jasne, do pewnego czasu, póki hybryda nie padnie, a zapewniam, jest wrażliwa na 4ohm...
    Volt
    Level 26  
    a zapewniam Cię ze kolega grał nim cały miesiąc co weekend (piątek + sobota) na 4 Ohm i nie padła tylko dobra wentylacja mu potrzebna i maksymalnie dochodzić do przed przed ostatniej działki na skali.
    SzokalML
    Level 36  
    Wiesz lepiej od producenta? będziesz płacił użytkownikowi za naprawę, jeśli zastosuje się do twoich rad? raczej nie, więc proszę, zachowaj takie rady dla siebie.

z gde-25-300 raczej nie będzie basu. ale tu musisz się zdecydować: bardziej dom, czy estrada? co do zawieszeń to rzeczywiście do zastosowań estradowych lub quasi estradowych należałoby zastosować sztywno zawieszone głośniki.

musisz jednak się zdecydowac, kolumny do domu czy na estradę.
    Shadowek
    Level 31  
    Volt
    To napisz nam czemu tak wiele tych sharpów pada przy 4ohm?
    Mnie osobiście padł sharp 7700, to jest praktycznie to samo.
    Koledze padł 8800, a czemu? Właśnie przez te 4 ohm ;]

A autor tematu musi zadecydować, dom czy estrada, bo nie ma rozwiązania pomiędzy, estrada w domu nie brzmi tak jak na sali, oraz ten sharp totalnie się nie nadaje.
    Volt
    Level 26  
    Możliwe że mój kumpel dobrze trafił ale wiem tez ze sharp rozłącza przy zbyt dużym prądzie a usmażyć można bo temperaturą prędzej dlatego dobre chłodzenie to podstawa.
    xTrEmE_baSS
    Level 23  
    ... DOM i od czasu do czasu dystkoteki klasowe/szkolne
    Volt
    Level 26  
    Uważam ze dał by rade.
    Zrobisz jak chcesz.. napisałem Ci coś na Tlenie.
    (chwilowo mnie nie ma ale będę za około 1h)
    kortyleski
    Level 43  
    Czytając odnoszę wrażenie że kolega arek10_1986 za wszelka cenę chce zachwalić chłamowate poniekąd F-360. Nadal zalecam 2 x GDE25 +d500.
    Zalecam bo miałem, zbudowałem, sprzedałem. Jednocześnie mówię: To nadstawki, basem daja więcej niz klasyczne domowe kolumny ale na imprezy trzeba je subem podpierać, tym bardziej moje gdzie strojenie jest na 48 Hz, tak wysokie celowo, one miały dostać 300W i kopać basem a od samego dołu jedzie subbas, nie znaczy to oczywiście że kolumny ciągna od 48, rejestry w zakresie 30 Hz (syntezowana stopa perkusji) jeszcze solidnie słychać. Jednak kolumny nie grzmią jak dobra dyskoteka, w końcu to tylko "górki"...
    Volt
    Level 26  
    Proponuje nawet 1x GDE bo też słyszałem a 1 już mu wystarczy i więcej na suba zostanie.
    xTrEmE_baSS
    Level 23  
    myślę że GDE 25 + d500ti/d800ti to będą dobre nadstawki :)
    a jak bede robił subbasy to sprawie sobie osobno jakąś dobrą końcówkę :)
    co o tym myślicie? do domu się nada? jak to wypadnie w porównaniu do tego co teraz mam? (altusy 110)
    xTrEmE_baSS
    Level 23  
    a, mam pytanie robić 2xnadstawki+subbas czy tylko 2xnadstawki?
    i jak to podłączyć w razie czego
    Volt
    Level 26  
    2 nadstawki + sub
    Do suba przydał by się osobny wzmacniacz.. dozbieraj jeszcze trochę i tak nie ma głośników w stx'ie i zapytaj kiedy będą.
    xTrEmE_baSS
    Level 23  
    mają być od dziś (bo dziś zaczyną produkować:))
    hmm a zasilanie na suba? coś taniego i z mocą?
    Volt
    Level 26  
    Holton 400 wyszedłby najtaniej składając go samemu.
    SzokalML
    Level 36  
    taaak. już widzę jak kolega składa holtona 400. bez żartów.

narazie proponowałbym zrobić 2 nadstawki. Zobaczysz, czy cię satysfakcjonują.

Osobiście odłożyłbym suba na później, bo to jednak duży wydatek, a zamiast GDE 25 użył GDN 30-400 tylko tego też brak na stronie :D

ew. gotowe kolumny:
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=1&vMenuItem=2&vSubPage=685&vItemDB=itemdb

droższe są warte tej ceny, ale i jakoś nie powinieneś być szczególnie zrażony tymi tańszymi.
    xTrEmE_baSS
    Level 23  
    GDN 30/400 zamiast gde 25 na nadstawki?
    User removed account
    Level 1  
    Shadowek
    Level 31  
    arek10_1986
    Jaka zaś standardowa zwrotnica? "Uniwersalna" jak już, i popatrz, ta głupia zwrotnica przekreśla już cały zestaw, do tego dochodzi średniotonowiec który ma 84db, a reszta głośników ma jakieś 90db, więc nie trzeba byc audiofilem żeby nie słyszeć braku średnich tonów.

Powiadasz że do 800zł nie kupi się niczego lepszego?
    Choćby scherzo czy voyager 350 kupi się, mają zwrotnicę z prawdziwego zdarzenia i normalnie dobrane głośniki, a jakby wybierać coś z normalnych kolumn (2 way np. monitory) to będzie tego jeszcze więcej.
    Więc zamilcz fanboy'u bardzo słabych kolumn stx'a, każdy poleca to co ma, a nie chcesz sobie wmówić że wtopiłeś pieniądze.
    User removed account
    Level 1  
    Shadowek
    Level 31  
    Hm no dobra, ten średniotonowy jest z nowej serii.

Ale to nie zmienia faktu że nadal nie masz bladego pojęcia o zwrotnicach :|

Bo zdanie:

"I co z tego że jest zwrotnica człowieku uniwersalna? Czym mniej cewek, kondesatorów, itp to mniej zniekształceń jeśli tylko głosniki na to pozwalają czytaj dobrane! "

Pokazuje właśnie jaką "dużą" wiedzą dysponujesz, proponuje poczytać jak projektuje się zwrotnice.
    User removed account
    Level 1  
    xTrEmE_baSS
    Level 23  
    ponawiam swe pytanie, czyli GDN 30/400 zamiast gde 25 na nadstawki?
  • Helpful post
    Shadowek
    Level 31  
    Tak.
    Będzie lepiej ;)
    xTrEmE_baSS
    Level 23  
    Cały zestaw:
    D500Ti + GDN 30/400 na nadstawki (2sztuki)
    oraz w późniejszym czasie (jeśli mi nadstawki nie wystarczą)
    GDN 38/550 na subbas
    A, co jako napęd na subbas?
    I co z hornami na d500?
    Shadowek
    Level 31  
    Horny możesz kupić na allegro, czy tam na stronie stx'a jest, ale drogo, musisz szukać po wymiarze gwinta.
    Napęd na suba może być holton 400, jeśli sam złożysz, a jak nie to szukaj wzmacniaczy estradowych, pod jeden kanał podłączysz suba, a pod drugi nadstawki, tylko że przydał by się taki 2x400w co najmniej.
    SzokalML
    Level 36  
    zamierzasz dać 2x GDN 30-400 na nadstawki?

Ja proponowałbym ci jedną sztukę na kolumnę.

Dwie sztuki dadzą taką skuteczność, że będzie ciężko "nadgonić" to późniejszymi subami na GDN 38-550.