Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

terminal bash, jak go usunąć

uzdzik 01 Wrz 2009 19:45 1644 10
  • #1 01 Wrz 2009 19:45
    uzdzik
    Poziom 17  

Witam podczas gdy w zakładce "uruchom" wpisuje polecenie "cmd", zamiast wiersza poleceń uruchamia mi się "terminal- bash", na komputerze z win xp
    jak na rysunki:
    terminal bash, jak go usunąć

jak się tego pozbyć i przywrócić naturalny wiersz poleceń w którym będą działać komendy systemu windows?

0 10
  • #2 01 Wrz 2009 19:55
    mietekn
    Poziom 35  

Poszukać na dysku pliku cmd.exe (c:\windows\system32\cmd.exe) i skasować. System sam powinien przywrócić oryginalny plik. Jeśli jednak z jakiś powodów tego nie zrobi to musisz to zrobić ręcznie, z innego komputera lub płyty instalacyjnej.

0
  • #3 01 Wrz 2009 21:03
    uzdzik
    Poziom 17  

wykonałem te zalecenia i nic nie pomogło, po usunięciu pliku próbowałem go włączyć i faktycznie go nie było ,ale gdy zacząłem naprawiać ten plik z płyty to ponownie darwin sie uaktywnił i znalazłem się w punkcie wyjścia

0
  • #4 01 Wrz 2009 21:18
    Kolobos
    Spec od komputerów

Sam sie zainstalowal? Probowales przywracania systemu?

0
  • #5 01 Wrz 2009 21:23
    uzdzik
    Poziom 17  

po usunięciu zrobiłem restart i odpaliłem z płytki od windy, wybrałem instalacje najpierw później gdy znalazł istniejącą wersje to wybrałem klawisz R aby naprawić istniejącą wersję systemu. Po włączeniu wpisałem cmd i niestety bez zmian

0
  • #6 01 Wrz 2009 22:17
    Kolobos
    Spec od komputerów

Napiszesz w koncu co dokladnie robiles z systemem i co instalowales?

Plik cmd podmieniles w system32 oraz w dllcache?

0
  • #7 02 Wrz 2009 18:59
    uzdzik
    Poziom 17  

Kolobos napisał:
    Napiszesz w koncu co dokladnie robiles z systemem i co instalowales?

Plik cmd podmieniles w system32 oraz w dllcache?

Jak tylko pierwszy raz zauważyłem że po wpisaniu w "uruchom" nazwy cmd lub cmd.exe zamiast standardowego wiersza poleceń win xp pojawił mi się ten terminarz to jako pierwsza rzecz postanowiłem przywrócić system do poprzedniego stanu z przed kilku miesięcy, ale to nie pomogło. Następnie napisałem na forum gdzie poradzono mi aby usunąć ten plik z system32 a następnie naprawić system z płytki instalacyjnej Windows. Jako admin udostępniłem sobie pełen dostęp do pliku cmd.exe w folderze system32 a następnie go usunąłem i opróżniłem kosz. Pojawił się błąd w systemie, zrestartowałem komputer, uruchomiłem go z płyty instalacyjnej windows i postępowałem jak przy instalacji systemu do momentu pojawienia się menu wyboru enter- nowa instalacja, R - naprawa istniejącej wersji systemu, esc - wyjście. Wybrałem klawisz R a dalej standardowa procedura do zakończenia czynności naprawiania systemu. Gdy komp się włączył ponownie wpisałem w uruchom nazwę cmd.exe i przez ok 1-2 sekundy był normalny wiersz poleceń a po chwili sam przełączył się znów na ten terminarz i znalazłem się w punkcie wyjścia.

0
  • #8 02 Wrz 2009 19:21
    Kolobos
    Spec od komputerów

Daj w zalaczniku log z OTL.

0
  • #10 03 Wrz 2009 21:34
    uzdzik
    Poziom 17  

Widzę że temat wygasł, niestety skończył się formatem i nową instalacją systemu, dzięki wszystkim za zainteresowanie.

0
  • Pomocny post
    #11 04 Wrz 2009 00:13
    Kolobos
    Spec od komputerów

Nie wiem czy wiesz ale to jest FORUM, a nie czat. To normalne, ze czasem trzeba poczekac na odpowiedz.

Pytalem co instalowales to oczywiscie nie napisales, ze zainstalowales FlyakiteOSX, wystarczylo odinstalowac ten program (ktory zmienia wyglad systemu na podobienstwo MacOS) i po problemie.

Ps. Do tego miales slady infekcji.

0