Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z piastą noża w kosiarce Viking MB 555c,'97r.

01 Wrz 2009 20:10 4964 2
  • Poziom 14  
    Witam! Mam ogromny problem z kupieniem takiej piasty do noża. Szukałem we Wrocławiu w sklepie Polmal oraz w innych, ale nie mają nawet pasującego zamiennika. Silnik w tej kosiarce jest produkcji Briggs&Stratton, ponad 5KM, z napędem na tył. Kosiarkę dostałem uszkodzoną, mianowicie wał korbowy był do wyprostowania po najechaniu na klocek drewna. Pękła wtedy piasta, nóż się wykruszył no i na końcówce wygiął się wał. Wał dałem do naprostowania, złożyłem silnik (przedtem go wymyłem), zalałem świeżym olejem. Po złożeniu kosiarki do kupy okazało się że zamiennik piasty który miał pasować, jednak nie pasuje- piasta jest zbyt krótka i po założeniu noża ociera o obudowę. Jeżeli ktoś ma taką piastę to chętnie ją odkupię. Ewentualnie proszę o jakieś namiary na sklep gdzie mają tego typu rzeczy, we Wrocławiu i okolicach. Podaję wymiary piasty:
    - długość całkowita 8,3cm
    - głębokość wpustu na wał 3,8cm
    - średnica wpustu na wał 2,25cm
    - średnica wypustu na nóż 28mm
    - rozstaw śrub na nóż około 6,3cm
    Z góry dzięki!
    Proszę zamieścić zdjęcia zgodnie z zasadami opisanymi na tej stronie.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1013303.html
    od. Rycho T
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Kosiarka ma już swoje lata i ciężko o niektóre części do niej. Z częściami do silnika akurat nie ma problemu. Na wale siedzą dwie osobne piasty: górna (bliżej silnika) do napędu kół, dolna od noża. W ogóle ta oryginalna była stalowa, a zamienniki są w większości z aluminium teraz robią. Myślałem o dorobieniu tego pękniętego fragmentu piasty w tokarni, ale nie wiem czy to do końca byłoby bezpieczne...