Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka AEG cieknie z bocznego panelu.

01 Wrz 2009 20:57 5887 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam zmywarkę jak w tytule, ale nie znam modelu, bo wszystkie naklejki są usunięte.
    Produkcja 2004r. Jedyny numer jaki znalazłem to 111 81 46 60. Zdjęcie panelu zewnętrznego poniżej.
    Zmywarka pokazała błąd ,30 więc ją rozebrałem i wylałem wodę. Zlokalizowałem wyciek w postaci białego wężyka widocznego na zdjęciu, skierowanego w dół do obudowy.
    Cieknie tylko podczas nabierania wody. Jak rozumiem, jest to swego rodzaju przelew, ale pytanie brzmi dlaczego cieknie? Wyczyściłem przewód gumowy doprowadzający wodę do wnętrza zmywarki od dołu i wyciek zmalał (to ten czarny gruby na zdjęciu-było dużo osadu). Widoczny również na zdjęciu zbiornik wody jest wewnątrz zamulony i to pewnie przyczyna. Jak pozbyć się tego brunatnego osadu?

Proszę podać nr PNC lub model. Tabliczka znamionowa znajduje się na drzwiach, z boku po prawej stronie.
    <skryn>
  • Poziom 9  
    Chętnie podałbym model i PNC, ale tabliczka jest usunięta!

Koledzy pomóżcie, bo zmywara stoi rozbebeszona w kuchni i żona już krzywo na mnie patrzy...
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Prawdopodobnie masz zatkany caly labirynt, zdemontuj go i sprobuj wyczyscic kanaly wodne, powinno pomoc
  • Poziom 9  
    Już jestem po czyszczeniu labiryntu. Myjka ciśnieniowa zrobiła swoje!
    Demontaż był nadspodziewanie łatwy i bezproblemowy. Zmywarka działa znakomicie i nigdzie już nie cieknie.

Niestety do wnętrza labiryntu dostaje się zanieczyszczona woda z wnętrza zmywarki (powolutku wchlapuje się przez pokrętło regulacji dozowania soli) i następne zatkanie jest tylko kwestią czasu, czyli ~4lata. Błąd konstrukcyjny?

Levy dziękuję za podpowiedź!