Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Sat. A205 s4577 - ciemność podczas instalacji OS

dell611 01 Wrz 2009 23:09 1113 4
  • #1 01 Wrz 2009 23:09
    dell611
    Poziom 2  

Witam.
    Problem polega na zainstalowaniu systemu, a mianowicie po uruchomieniu instalatora win xp, zostają załadowane pliki instalacyjne. Po zaladowaniu plików instalator wygasza matrycę co jest normalnym objawem, lecz nie postępuje dalsza instalacja systemu. Matryca pozostaje ciemna i miga na niej tylko kursor ( co w tym przypadku już nie jest normalne)i tak może wisieć w nieskończoność. Dodam że dysk i wszystko inne jest widziane w biosie, sterowniki sata są skonfigurowane, wszystkie podzespoły były sprawdzone na innym laptopie i są sprawne. Posiadam również orginalne recovery do tego modelu i również nie mogę go zainstalować, zawiesza się po skopiowaniu plików instalacyjnych tak jakby dysk nie mógł wystartować. Czyżby to było jakieś uszkodzenie mechaniczne płyty, czy raczej coś innego. Nadmienię że podłączałem dysk twardy z moim recovery zainstalowanym na toshiba a 200 z takim samym chipsetem oraz grafiką, ale efekt był taki że pokazywało się okno windowsa i po chwili menu z opcjami trybu awaryjnego. Po wybraniu któregoś z trybów komputer się resetował i tak w kółko. Być może ktoś miał podobny problem i może pomóc, lub podać adres do jakiegoś mądrego serwisu toshiby w warszawie lub okolicach. Nie piszę parametrów laptopa ponieważ większość zna ten model i problemy z nim związane. Pozdrawiam i czekam na jakąs sensowną podpowiedź. Grafika zintegrowana Gma 945.

0 4
  • #2 02 Wrz 2009 07:39
    satgal
    Poziom 40  

Podobne objawy miałem z instalacją XP na innej Toshibie na dwóch HDD nawet z kłopotami podobnymi udawało się zainstalować XP i sterowniki i działał porawnie 1 dzień a na drugi dzień po ładowaniu systemu już wypisywał że mu brakuje czegoś w systemie i też myślałem że coś z płytą ale to samo zjawisko się powtórzyło na tych dyskach w innym notebooku dopiero jak włożyłem nowy HDD działa do dziś bez kłopotów.

0
  • #3 02 Wrz 2009 10:52
    dell611
    Poziom 2  

Tylko że problem polega na tym iż wkładałem inny dysk również sata z innego laptopa, i przy próbie instalacji systemu problem był identyczny. Nadmienię że na obydwu dyskach instalowałem xp na toshibie l300 oraz a200 i nie było tego problemu, poszło jak po maśle. Porażka, dlatego też już nie wiem co mam o tym myśleć, a przyznam że już kilkanaście laptopów naprawiałem ale takiego problemu nigdy nie było. Może wygrzanie płyty by coś pomogło, ale do Warszawki daleko no i znaleźć porządny serwis to jest nie lada wyzwanie. Pozdrawiam.

0
  • #4 02 Wrz 2009 15:16
    technohunter
    Poziom 18  

Witam
    Z mojego punktu widzenia to może być uszkodzony kontroler dysków na płycie głównej.
    pozdrawiam

0
  • #5 03 Wrz 2009 14:45
    dell611
    Poziom 2  

Również podejrzewam mostek południowy, lub północny który jest zarazem kartą graficzną, oddam płyte do wygrzania zobaczymy co z tego będzie. Pozdrawiam.

0