Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przewody od kierunkowskazów Renault Clio II

cyborg126 02 Wrz 2009 01:29 6483 8
  • #1 02 Wrz 2009 01:29
    cyborg126
    Poziom 10  

Witam serdecznie
    Przeszukiwałem elektrodę ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie więc zakładam nowy temat.
    Problem jest następujący:
    Posiadam Renault Clio II (99 r. 1,2 l). Niedawno temu zainstalowałem centralny zamek sterowany pilotem. Z centralki wychodzą 2 przewody (pomarańczowe) do podłączenia kierunkowskazów (osobno prawy i lewy). Sygnał na kierunkowskazy jest +, sterowany przekaźnikiem Moje pytanie brzmi gdzie znajdę przewody w samochodzie, prowadzące do kierunkowskazów na prawą i lewą stronę? Gdzie powinienem się dokładnie wpiąć ?
    Szukałem w wiązce przechodzącej w lewym progu ale nic z tego. Myślałem również o podłączeniu pod przekaźnik kierunkowskazów, który znajduję sie za skrzynką bezpieczników na takiej plastikowej płycie, w którą zresztą jest wpięty. Nie wiem czy to jest dobry trop. Dodam, że centralkę u mieściłem właśnie za skrzynką z bezpiecznikami na tej plastikowej płytce więc dobrze by było podpiąć to gdzieś jak najbliżej i myśle, że jest to do zrealizowania.
    Proszę o pomoc.

0 8
  • #2 02 Wrz 2009 02:12
    władziowek
    Poziom 19  

Witam
    Szukaj pod kierownicą, przy przełączniku zespolonym świateł i kierunków.

0
  • #3 02 Wrz 2009 10:21
    cyborg126
    Poziom 10  

Według mojego rozumowania przez przełącznik zespolony nie idzie sygnał bezpośrednio na kierunkowskazy tylko do wysterowania przekaźnika kierunkowskazów więc chyba to nic nie da.
    Kabel idzie gdzieś raczej w tych wiązkach kabli, które idą pod deską rozdzielczą za skrzynką bezpieczników. Pytanie tylko brzmi, który to ?

0
  • #4 02 Wrz 2009 10:47
    kortyleski
    Poziom 41  

Twoje rozumowanie jest błędne. Sygnał kierynków idzie z przekaźnika do przełącznika zespolonego i do kierunkowskazów z niego.

0
  • #5 02 Wrz 2009 10:56
    cyborg126
    Poziom 10  

No ok. A możesz mi powiedzieć, które to przewody będą ? Jakie kolory ? Nie chce obierać kabli niepotrzebnie.

0
  • #7 02 Wrz 2009 22:35
    cyborg126
    Poziom 10  

Dzięki za link. Mniej więcej czaje o co chodzi. Jutro spróbuje to podłączyć.

0
  • #8 04 Wrz 2009 08:01
    cyborg126
    Poziom 10  

Witam
    Tak jak obiecałem, wczoraj wziąłem sie za podłączanie i udało się. Podpiąłem sie przy wyłączniku od awaryjnych - przewód pomarańczowy i jasnofioletowy. Dzięki za pomoc.

0
  • #9 01 Lip 2010 09:52
    jarr
    Poziom 10  

Witam pozwoliłem odświeżyć temat.
    Mój problem to taki: podłączyłem sterownik do centralnego zamka w clio2/98 w miejscu przycisku w kabinie chodzi bezproblemowo. Ale podłączenie sygnalizacji kierunkwskazami ze starownika mam sterowanie plusem w związku z tym mam pytanie czy jak w poście powyżej podłaczenie wychodzącego plusa do przełączniaka świateł awaryjnych na przewody pomarańczowy i fioletowy będzie prawidłowe?

2