Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CTX s762a - losowe, problemy z kolorami

johnson255 02 Wrz 2009 01:52 3379 7
  • #1 02 Wrz 2009 01:52
    johnson255
    Poziom 17  

Witam
    Odkupiłem za grosze monitor LCD CTX s762a z ukreconym przewodem VGA, wymieniłem go na nowy, w 100% przewód jest sprawny z 50 razy lutowane :P
    Żartuję sobie ale co najmniej 3 razy lutowane ponieważ sprawdzałem jeszcze przewód VGA z 9 pinem [+5VDC] bo w większości ominięty jest 9 pin i go nie ma,a sprawa wygląda nastepująco. Otóż po włączeniu wszystko widać tylko jakby z filtrem czerwonym nałożonym na matrycę, wyłączę i włączę go ponownie to wszystko jest tak ciemne że widać tylko cienie podświetlone na jeden z kolorów, po wyłączeniu i włączeniu, na niebiesko wszystko, oczywiscie obraz rozpoznawalny już, wszystko widać lecz teraz jakby ktoś nałożył niebieską folie na matryce, po ponownym restarcie jest już coś innego itd. Po zrobieniu przewodu VGA tylko jeden raz zadziałał mi prawidłowo. MENU wyświetla w normalnych kolorach, tylko z tym MENU mam też problem jakich bym przycisków nie nacisnął to wyskakuje KEY LOCKED :/ czasem jedynie mogę sobie zgłośnić lub ściszyć dźwięk i to wszystko, nie wiem czemu tak się dzieje. Według mnie to losowe wyświetlanie się kolorków i cieni to wina oprogramowania. Nie wie może ktoś jak przywrócić mu ustawienia? Jakieś FACTORY RESET czy coś? bo szukałem na elektrodzie i na google na ten temat ale nic nie ma...
    Bardzo was proszę o pomoc... i odrazu z góry dziekuję :]

0 7
  • #3 02 Wrz 2009 14:08
    johnson255
    Poziom 17  

Bardo dziękuję za pomoc z tym KEY LOCK-iem , lecz niestety ani menu, ani service manual nie pomogły. W MENU wchodzę w RGB i wybieram Auto Color i poprzestawia mi się obraz i dalej nic, kiedy wejdę w ręczne ustawianie kolorów i wybiorę np czerwony i schodzę z 80 w dół to przy każdym naciśnięciu pokazuje mi się inny kolor, np: pomarańczowy, żółty, fioletowy niebieski,turkusowy i mieszanki RGB. Tak samo dzieje sie kiedy wybiorę np regulacje koloru niebieskiego czy zielonego. MENU [to OSD tak?, bo mam funkcje w menu do umiejscowienia OSD, pozycja na ekranie] jest w prawidłowych kolorach takich jakie powinno być. W MENU wybierając opcję Restet też nie daje żadnego skutku. Czyli wnioskując sygnał który wchodzi, przechodząc przez cewke, rezystr i kondensator do nóżki 15 R, nożki 23 G i 28 B,procesora jest OK, sprawdziłem kilka razy przejścia po przewodzie i wszystko jest dobrze podłączone, identycznie nawet jak w Service Manual-u. Sygnał ANALOG RGB po wejściu do procesora trafia na pre-Amp, być może on jest uszkodzony? w sumie to dobrze by było wgrać nowy wsad najpierw, a potem jak to nie da rady to spróbować wymienić NT68521. Aha i czasem jak wchodzę w menu to zawiesza mi się nic nie mogę zrobić, dopiero po dłuższym czasie sie wyłacza, raz zrobiłem tak że poprostu odłączyłem przewód zasilający to juz nie chciał się właczyć, musiał sie ostudzić i dopiero sie włączył. Teraz to juz nie wiem naprawde o co mu chodzi. Zamieszczam PDF-y na których bazuję, niestety nie na NT68521 a NT68520 z tego względu że NT68521 nie mogę nigdzie znaleźć, może ktoś jednak będzie w stanie mi pomóc.
    Z góry dziekuję za pomoc

0
  • #4 02 Wrz 2009 14:18
    johnson255
    Poziom 17  

ten sam problem co u mnie https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6971586#6971586 z tym że kondensatory są przejżane i żadne z nich nie wygląda na to żeby był wadliwy... w linku którym podałem kolega sugeruje wadliwość przetwornicy A/C. Mi sie jednak zdaje ze to Pre-Amp z tego względu że wcześniej przy ukręceniu przewodu sygnały RGB się mogły złączyć i mogło dojść do uszkodzenia wzmacniacza, jednak każdy z kanałów jest o impedancji 73 omów, więc do końca nie jestem pewien. Może wypowie się ktoś z serwisu??

0
  • #5 09 Gru 2009 16:20
    Jabeko
    Poziom 19  

Mam identyczny problem z tym monitorem .Zastanawiałem się nad postawianiem czystej pamięci ale chyba dam spokój.Zbyt mało danych na temat tej usterki.

0
  • #6 08 Sty 2010 12:08
    marek 2006
    Poziom 14  

Witam
    Mam taki sam problem, niestety wyczyszczenie pamięci nic nie zmienia. Może trzeba mieć oryginalny wsad. Marek

0
  • #7 08 Sty 2010 18:27
    johnson255
    Poziom 17  

Chciałem wgrać nowy program ale nie wiem skąd wziąć wsad i czym to zaprogramować, ale od razu wam powiem, że wymieniłem NT68521 na nowy działający i to problemu mi nie zlikwidowało. Już nie wiem co zrobić :/

0
  • #8 28 Wrz 2011 23:50
    mysi0r
    Poziom 12  

Witam,

Wiem że to małe wykopaliska - ale to dla "potomnych".

Przyczyną tych problemów (i podobnych) w tych monitorach jest układ novatek NT68F63LG,

Są dwa rozwiązania:
    1. Podniesienie napięcia rezystorem - to rozwiązanie jest typu "bazarowego" i jest odwleczeniem w czasie naprawy z pkt. 2
    2. wymiana procesora

Rafał

0