Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips ccrt2008 - pod¶wietlenie przycisków nie działa.

noname790178 02 Sep 2009 08:37 2022 4
    noname790178
    Level 2  
    Po kilku dniach przeszukiwania neta proszę Was o pomoc. Radio: Philips ccrt2008, auto: Vectra C, problem: brak pod¶wietlenia przycisków radia. Wszystko działa bez problemu, wy¶wietlacz-ok, pod¶wietlenie klimatronika-ok, przyciski radia-ok-ale nie ma ich pod¶wietlenia, co bardzo irytuje w nocy.
    Pomożcie proszę. Iwona
    fajny5
    Level 16  
    Witam. Je¶li rozmontujesz panel to wszystko się wyja¶ni. Sprawdż żaróweczki, pewnie się zjarały.
    JEDD
    Level 29  
    Nie dawno robiłem to radyjko, w moim przypadku do wymiany okazały się żaróweczki (2 sztuki, bodajże)
    noname790178
    Level 2  
    chlopaki, wy to jestescie szybcy!!!! dzieki.
    mam jeszcze pytanko, czy to mozliwe zeby wszystkie naraz sie przepalily???? zozkladalam to radio, sa tam malutkie diody, jak je sprawdzic czy sa przepalone?? jak je wymienialiscie, chyba trzeba je odlutowac, ale one takie ciputkie sa.... prosze dajcie kilka wskazowek
    JEDD
    Level 29  
    Chyba mówimy o innych modelach, pewnie co¶ mi się pokręciło :) Ja w moim radyjku nie mogłem ich wylutować ponieważ miałem ostatnie 2 sztuki z krótkimi nóżkami. Odcięłem te przepalone i do pozostawionych nóżek dolutowałem nowe. Możesz dać jako takie zabezpieczenie rezystor 470Ω, co pozwoli ci je uchronić przez uszkodzeniem.

Pewnie masz tam diody smd które należy ostrożnie wylutować i wstawić nowe, np. z jakiego¶ starego panela od radia samochodowego