Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6303 classic jak ściągnąć simlocka?

02 Wrz 2009 09:20 74276 18
  • Poziom 18  
    Czy coś obługuje ten model? Nie znalazłem żadnych informacji na formum. Dzięki za info!
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Na dzień dzisiejszy tylko DM3 i Kody nic innego
  • Poziom 15  
    Można kupić kody do tej noki ale siec o2 Angielska ?

Moderowany przez poochone:

Zdania zaczynamy z dużej litery

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Niema kodow do O2 uk
  • Poziom 13  
    Witam zakupiłem nokie 6303 classic w sieci voadofone ie , z vodafone dostałem kod do simloca lecz po wpisaniu pojawił sie napis telefon zablokowany , telefonu zakupiłem z drugich rąk i nie wiem czy ktoś przedemna niepróbował wpisać juz kodu , co teraz można zrobić
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    odczytac liczniki kodow :)
    byc moze po kablu istnieje mozliwosc wpisania kodu :)

pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Arcyk3 napisał:
    Witam zakupiłem nokie 6303 classic w sieci voadofone ie , z vodafone dostałem kod do simloca lecz po wpisaniu pojawił sie napis telefon zablokowany , telefonu zakupiłem z drugich rąk i nie wiem czy ktoś przedemna niepróbował wpisać juz kodu , co teraz można zrobić
    Pozdrawiam

Oj ludzie ludzie nie ma i nie bedzie kodow do vodafona irlandia. Wysylanie kodow z irlandii jako angole powoduje nic innego jak dostanie nie prawidlowego kodu(to tak samo jak chcielibyscie liczyc kodzik z orange -kodami plusa lub orange uk) chociaz z vodafonami uk tez aktualnie sa lekkie jazdy. Jezeli zamowiles u kogos kod do vodafona irlandia to domagaj sie zwrotu pieniedzy (a twoj sprzedawca nie ma pojecia o tym co robi) jezeli swiadomie sie pomyliles z krajem pochodzenia nic nie zrobisz i ktos wykorzystal twoja niewiedze w tym temacie. Na przyszlosc gdyby cos z tego tematu potrzeba bylo zapraszam do mnie-pewnoswc ze dla paru zl nie bede cie nacinal:)

Swoja droga 6303 aktualnie nie mozna robic kodami. Telefony wyszly w plusie(bez simloka) oraz w nieobslugiwanych przez kody sieciach niemieckich i uk(duzo tego mamy na rynku wiec trzeba uiwazac by sie nie naciac

Warto tez zaznaczyc ze jezeli telefon masz fabrycznie bez simloka a zamowisz do niego kodzik to dostaniesz komunikat "nie mozna cofnac ograniczen". warto wtedy sprawdzic wlasnie telefon na obcej simce- niestety i tutaj musimy liczyc sie z niepotrzebna strata pieniedzy:)

pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witam to nie do konca tak ze kupilem kod , w irlandi w sieci kazdej jak kupujesz telefon na karte np w voadofone ,O2 itp to jesli doladowujesz konto sobie za odpowiednia kwote to ci daja kod do simloca ,juz kilkakrotnie sciagnolem tak simloca , ten kod mam z oficjalnej strony voadofone wiec powinnien byc wlasciwy ,a moze byc tak ze ktos przedemna wpisal zly kod , czy da sie to jakos wyzerowac
  • Poziom 29  
    Da się wpisać po FBUS, pod warunkiem że jest właściwy. :)
  • Spec od GSM
    Kolego @Szpilers kody do Vodafona IRL są!! tylko, że z poziomu klawiatury w telefonie go nie wpiszesz!
    Kolego @Arcyk3 - możliwe, że wczesniej przed Tobą wykonał niepo3ebne próby wpisania kodu i jednocześnie zablokował licznik. Jedyną możliwością jest teraz próba wpisania owego kodu poprzez kabel fbus np. Universalbox sprawdzi się tutaj.
  • Poziom 22  
    adelqaa napisał:
    Kolego @Szpilers kody do Vodafona IRL są!! tylko, że z poziomu klawiatury w telefonie go nie wpiszesz!
    Kolego @Arcyk3 - możliwe, że wczesniej przed Tobą wykonał niepo3ebne próby wpisania kodu i jednocześnie zablokował licznik. Jedyną możliwością jest teraz próba wpisania owego kodu poprzez kabel fbus np. Universalbox sprawdzi się tutaj.

skad je kupujesz??? bo ja pierwsze slysze w ciagu swojej kilkuletniej kariery kodowej:) i w sumie od 1 osoby na swiecie;) nawet pakistance z uk nic o tym nie wiedza i w irlandii znajomi:)
    Swoja droga jest to troche Irracjonalne. Kody sa dla klentow, wiec powinno sie je wpisywac z poziomu klawiatury(wszystkie inne sieci wlasnie takie kody maja) . Jezeli sa z poziomu boxa to analogicznie w kazdym punkcie vodafona w uk powinien byc box do ich wprowadzenia. Z p[raktycznegop punktu widzenia i wiedzy dominujacej wiekszosci takich ludzi o serwisie jest to nie mozliwe:)

co do owego licznika to wystarczy troche po swiecie poszukac i mozna to glupim kablem usb wyzerowac w polaczeniu z ktoryms boxow obslugujacych owy rodzaj transmisji. W razie czego napisz na gg i ci kogos madrego z okolicy miejsca zamieszkania postaram znalezc;)
  • Poziom 13  
    "szpilers" w irlandzkich sieciach to nie ma klopotuz kodem tylko musisz sobie np konto zatankowac odpowiednia kwotą
  • Poziom 13  
    szpilers napisał:

skad je kupujesz??? ................

Troszkę sytuacja inaczej wyglada,piszę to opierając się na przykładzie operatorów Irlandzkich, nie "kupujesz" tego w dosłownym słowa znaczeniu,posiadając telefon w danej sieci(Vodafone,O2,Meteor,Three) wykupujesz doładowania na rozmowy do numeru,jeżeli kwota doładowań przekroczy jakąś kwotę (najczęściej jest to powyżej 100 euro) możesz ubiegać się o otrzymanie kodu odblokowującego telefon. Jeżeli jest to np Vodafone IE, możesz się starać o kod to telefonu niekoniecznie takiego jaki zakupiłeś w Vodafonie,może to być inny,z innym nr IMEI tylko żeby był z Vodafone IE.
    W Three IE sytuacja,również musisz posiadać zasilenia za kwotę ponad 100 euro,ale najczęściej możesz tylko odblokować telefon który był zakupiony z daną krta SIM,i dodatkowo płacisz 10,albo 15 euro za odblokowanie.
    Może nie są to super konkretne informacje,co z jakiej sieci i za jaką kwotę,ale wystarczy zadzwonić do Customer Services albo wejść na stronę operatora i są tam konkretne informacje.
  • Poziom 16  
    No i jak panowie z tym simlockiem ?
    Zmieniło się coś czy dalej kicha ?
  • Poziom 10  
    dla mnie powiedzieli w komisie że trzeba czekać ponieważ na razie nie są w stanie odblokować...
  • Moderator - GSM
    DM3 jest 15,16 stycznia w Polsce -120 zł i po simlocku.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Temat zamykam jak coś sie zmieni to bedzie informacja o tym.