Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny pulpit przez zdalny pulpit ...

ImPuLs 02 Wrz 2009 11:46 3659 7
  • #1 02 Wrz 2009 11:46
    ImPuLs
    Poziom 22  

Czy istnieje możliwość zalogowania przez zdalny pulpit do komputera który w danej chwili pracuje też przez zdalny pulpit na jeszcze innym komputerze.

Dokładniej to jest tak:
    1komp - Win2003 Serwer - program główny
    2komp - WinXP Pro - pracuje przez zdalny pulpit na '1komp'
    3komp - WinXP Pro - chce się zalogować na zdalny pulpit do '2komp' w trakcie jego normalnej pracy

Czy jest coś takiego możliwe ?

0 7
  • Pomocny post
    #2 02 Wrz 2009 13:15
    mar1aczi
    Poziom 26  

To co piszesz jest możliwe, pod warunkiem że odpowiednie uprawnienia są nadane użytkownikom i uruchomione usługi. Musisz pamiętać, że logując się przez zdalny pulpit wylogujesz użytkownika tam zalogowanego. Aby widzieć pulpit już zalogowanego usera możesz skorzystać z Remote Assistance lub alternatywy, np. VNC.

0
  • #3 02 Wrz 2009 21:42
    ImPuLs
    Poziom 22  

zapomniałem o tym że wyloguję tamtego (przyzwyczajenia do VNC)

więc chyba zostanę jednak przy korzystaniu z VNC
    myślałem że uda się to zrobić bez instalowania VNC bo nie na wszystkich maszynach to jest, a uprawnienia do zdalnego pulpitu są we wszystkie strony (pojedynczo)

0
  • #4 02 Wrz 2009 22:06
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

ImPuLs napisał:
    myślałem że uda się to zrobić bez instalowania VNC bo nie na wszystkich maszynach to jest, a uprawnienia do zdalnego pulpitu są we wszystkie strony (pojedynczo)

Komputer, za pomocą którego będziesz się logował na zdalną maszynę nie musi mieć VNC - przykładowo TightVNC ma taką opcję 'Enable built-in HTTP server' i możesz się zalogować i działać za pomocą przeglądarki.

0
  • #5 03 Wrz 2009 19:54
    ImPuLs
    Poziom 22  

Szczerze powiem że nie korzystałem jeszcze przez HTTP w żadnej wersji VNC. Najwyższa pora zatem spróbować, ale ....... co w przypadku gdy właśnie maszyna na którą chciałbym się dostać nie ma VNC ?

Poprostu będę musiał wszędzie powgrywać VNC i jakoś to ujednolicić.

0
  • #6 03 Wrz 2009 20:23
    mar1aczi
    Poziom 26  

Proponuję:
    1. Instalujesz UltraVNC na jednej maszynie i konfigurujesz włącznie z hasłami i resztę ustawień.
    2. Potem wyciągasz z rejestru klucz HKLM\Software\ORL - ustawienia VNC :) do jakiegoś pliczku reg.
    3. Następnie umieszczasz pliczek w katalogu instalacji UltraVNC.
    4. Mając prawa administratora kopiujesz przez zasoby ukryte \\nazwa_kompa\c$ cały katalog UltraVNC na pozostałe maszyny.
    5. Korzystając z psexec uruchamiasz zdalnie na maszynie:
    - psexec \\nazwa_kompa regedit /s \sciezka\do\uvnc\plik_rejestru.reg
    - psexec \\nazwa_kompa "\sciezka\do\uvnc" -install
    - psexec \\nazwa_kompa sc start winvnc
    6. Odpalasz Viewer i podłaczasz się do maszyny :)

Powodzenia!
    PS. Jeśli w ścieżce masz spacje musisz ująć ją w cudzysłów.

0
  • #7 04 Wrz 2009 15:33
    jaktotakto
    Poziom 12  

Przecież Windows 2003 Server ma możliwość zdalnej kontroli innych użytkowników terminalowych.

Jeśli dobrze zrozumiałem i chcesz widzieć co robi na zdalnym pulpicie na serwerze jakiś użytkownik to ...

... logujesz się na serwer poprzez RDP i tam poprzez np. Task Manager -> Users -> [wybierasz użytkownika] -> PPM -> Remote Control i po akceptacji przez użytkownika "współdzielicie" jego zdalny pulpit.

To tak na szybko.

0
  • #8 04 Wrz 2009 18:12
    ImPuLs
    Poziom 22  

Może nie tyle chcę wiedzieć co robi ale ew. zrobić coś za niego żeby widział jak to robię (czyli taka zdalna pomoc).

A do 'Remote Control' musiałbym się logować jako administrator (jak się domyślam), a takiego logowania wolałbym uniknąć przy takich pracach.
    Spróbuję jednak tej metody w celach 'naukowych' bo jeszcze z tego nie korzystałem.

0